Dini Kitaplar

Yahudilik PDF indir

Yahudilik PDF indir, e-kitap sitemizde Yahudilik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İhsan Şükrü Daştan tarafından kaleme alınan Yahudilik kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yahudilik kitabını 9786059322225 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yahudilik kitap özeti, Yahudilik pdf oku, Yahudilik yandex, İhsan Şükrü Daştan e-kitap pdf, Yahudilik PDF Drive, Yahudilik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yahudilik PDF Oku

Yahudilik Kısa Özet

Dinler Tarihinde ve yaşayan dinler içinde özel bir yeri olan Yahudilik, yaşayan ve ilahi olarak nitelendirilen dinlerin en eskisi ve elemanı en az olanıdır. Yahudilik inancını şimdilerde benimseyenlerin sayısı 25 milyon civarındadır. Genel olarak Yahudiliğin sembolü Yedi Kollu Şamdan (Menora) ve Altı köşeli Yıldız’dır(Magen David). Magen David, İsrail’in milli sembolüdür ve Bayrakları’nda bulunmaktadır.

İbranice ‘Bet ha-Mikdaş’ ve Arapça ‘Beytu’l-Makdis’ olarak isimlendirilen Kudüs’teki Mabed Yahudiliğin odak noktasıdır. Tahrip edilmeden önce Mabed’in bir odası Ahit Sandığı’na ayrılmıştır.

Bu eserde, vahiye dayalı olan Yahudilik Dinine dünden bugüne genel bir bakış için yolculuğa çıkarken eserin size sıkı bir yol arkadaşı ve doğru bir yol haritası olduğuna tanıklık edeceksiniz.

Yahudilik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu