Teknoloji Kitapları

Yakıtlar ve Yanma PDF indir

Yakıtlar ve Yanma PDF indir, e-kitap sitemizde Yakıtlar ve Yanma kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sinan Erdoğan tarafından kaleme alınan Yakıtlar ve Yanma kitabı 360 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yakıtlar ve Yanma kitabını 9786053207702 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yakıtlar ve Yanma kitap özeti, Yakıtlar ve Yanma pdf oku, Yakıtlar ve Yanma yandex, Sinan Erdoğan e-kitap pdf, Yakıtlar ve Yanma PDF Drive, Yakıtlar ve Yanma Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yakıtlar ve Yanma PDF Oku

Yakıtlar ve Yanma Kısa Özet

Değişen dünya ile birlikte bireylerin da ihtiyaçları ve beklentileri sürekli olarak değişmektedir. At arabalarından motorlu araçlara geçilen dünya çapında en büyük ihtiyaç petrolün kolay temin edilebilmesi iken, bugün günün her saatinde enerjiye ulaşılmak istenmektedir. Bu nedenle, yalnızca enerjiyi verimli ve etkili bir biçimde üretmek değil bunun yanı sıra enerjiyi gerektiğinde kullanabilmek için depolayabilmek de oldukça önem arz etmektedir. Günümüzde insanın ihtiyaç duyduğu enerji çoğunlukla kömür, doğal gaz, petrol gibi fosil yakıtlardan sağlansa da fosil yakıt kaynaklarının tükenme tehdidi ve küresel ısınmaya etkisi de araştırmacıları yeni ve temiz enerji fırsatlarını araştırmaya sevk etmektedir.
Genel olarak ihtiyaç duyulan enerji yakıtlardan sağlanmaktadır. Yakıtlar içerdikleri enerjiyi kimyasal anlamda yanma reaksiyonları ile atom yahut moleküller arası bağlardan veya nükleer reaksiyonlar ile atom çekirdeğinden serbest bırakırlar. Enerji kaynağı olan yakıtların ideal yanmalarını sağlayarak en az kayıpla yakıtı enerjiye dönüştürebilmek mühendislik çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Bu kitapta; yakıt çeşitleri, özellikleri, yakıt ayrıntı kısmının belirlenmesinde kullanılan yöntemler, yanma analizleri ve yakıt kullanım sistemleri kapsamlı olarak ele alınmıştır. Ayrıca enerjinin depolanması konusuna da yer verilmiş ve yeni nesil yüksek kapasitede enerji depolayabilen grafen, borofen, silisen, germanen ve stanen gibi 2 boyutlu malzemeler tanıtılmıştır.

Yakıtlar ve Yanma PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu