Edebiyat Kitapları

Yaklaşan – Kasırga PDF indir

Yaklaşan – Kasırga PDF indir, e-kitap sitemizde Yaklaşan – Kasırga kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Levent Gültekin tarafından kaleme alınan Yaklaşan – Kasırga kitabı 256 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yaklaşan – Kasırga kitabını 9786258380194 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yaklaşan – Kasırga kitap özeti, Yaklaşan – Kasırga pdf oku, Yaklaşan – Kasırga yandex, Levent Gültekin e-kitap pdf, Yaklaşan – Kasırga PDF Drive, Yaklaşan – Kasırga Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yaklaşan – Kasırga PDF Oku

Yaklaşan – Kasırga Kısa Özet

Senaryo mu, Kırmızı Pazartesi mi?

*Ülkemiz son 20 yılda büyük bir değişim yaşadı. Toplumu derinden etkileyen ve endişeye sevk eden bir tabloyla yüz yüze kaldık. 

Rejim değişti; hukuk, demokrasi, laiklik tahrip edilerek otoriter bir yönetim kuruldu.
Ben bu durumu ülkemize doğru gelen bir kasırgaya benzetiyorum.
Ülkemize doğru bir kasırga gelirken kim ne yaptı? Ne tür siyasi olaylar yaşandı? Bu kasırganın tahribatını en aza indirecek önlemler niçin alınamadı ve ülkemiz bu hale nasıl geldi? 
İşte bu sorulara bildiklerim, gördüklerim, tanıklıklarım ve yorumlarım çerçevesinde yanıtlar aramaya çalıştım.*

Levent Gültekin, Türkiye’nin son 20 senesinin en mühim hadiselerinı masaya yatırıyor…

CHP önderi Deniz Baykal’ın desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağının kaldırılması, AK Parti’ye kapatma davası açılması, 27 Nisan Muhtırası ve Cumhuriyet mitingleri, Ergenekon/Balyoz davaları, 2010 Anayasa değişikliği, Gezi hadiseleri, Hendek savaşları, 2015 seçimlerindeki enteresan olaylar, 15 Temmuz Darbesi, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki enteresan oyunlar…

Yaşanan hadiselerin akışındaki bütünlük, bu akışı bozacak her engelin ustalıkla ortadan kaldırılması, kimi muhalif siyasi aktörlerin bir andaki tutum değişikliği akla iki ihtimali getiriyor: Ya herkesi oyuncuya dönüştüren bir senaryo var ve ustalıkla uygulanıyor veya Gabriel García Márquez’in Kırmızı Pazartesi romanına benzer bir durum yaşıyoruz. Yani kasabada bir cinayet işleneceğini herkes biliyor ama kimse bir şey yapmıyor ve sonunda o cinayet işleniyor.

Bütün bu hadiselerin arka planı bize, bundan sonra neler olabileceğinin işaretini de veriyor. Bu kitap bir anlamda Türkiye’nin Ortadoğululaştırılma sürecini hikâye tadında anlatıyor. Kasırga, okuru, ulaşan tehlikeye karşı uyarmak üzere yazıya döküldü… Bu gidişatı durdurmak, ülkemizi yeniden herkes için yaşanabilir bir ülke haline getirmek için…

Yaklaşan – Kasırga PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu