PDF İndir

Yakup Kadri Karaosmanoğlu – Yaban pdf indir e-kitap Güncel

Yakup Kadri Karaosmanoğlu – Yaban pdf indir e-kitap Güncel, PDF kitap sitemizde Yakup Kadri Karaosmanoğlu – Yaban pdf indir e-kitap ile alakalı indirme bağlantıyı paylaştık. Yakup Kadri Karaosmanoğlu – Yaban pdf indir e-kitap ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Yakup Kadri Karaosmanoğlu – Yaban pdf indir e-kitap

Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Yaban, pdf, oku, e-kitap, indir, Türk Edebiyatının en mühim isimlerinden birisi olan Karaosmanoğlu’nun en ünlü romanlarından biride Yaban adlı eseridir. 1889 doğumlu yazar yaşamı boyunca çok sayıda eser kaleme almıştır. Bu türler içinde Roman, Öykü, Anı, Şiir, Makale, Oyun gibi edebi türler bulunmaktadır.

Yaban gerek Yakup Kadri’nin romanları içinde, gerekse Türk Edebiyatı tarihi yönünden ayrı bir önem taşır. Yayımlandığı yıldan bu yana da en fazla tartışılan, yazarını ölmezleştiren romanların başında gelir. Bu, hem Türkiye tarihinin belli bir dönemine tanıklık etmesinden, hem de bir tez romanı olmasındandır. Nitekim, ne zaman halk-aydın kopukluğundan söz edilse akla hemen Yaban gelecektir.

Lakin, bu köyde de hiç kimse kolsuz olduğumun farkında değil… Oysa, burada, isterdim ki, farkında olsunlar. Zira, sağ kolumu, ben, onlar için kaybettim. İstanbul’da zilletim olan şey burada şerefimdir. Hatta, ilk günler Mehmet Ali ile köyde dolaşırken şuna buna rastgeldik mi, hemen sağ yanımı çevirirdim. – alıntı

Yaban PDF

Dosya Boyutu 1 MB

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu