Edebiyat Kitapları

Yalnız Gezerin Düşleri PDF indir

Yalnız Gezerin Düşleri PDF indir, e-kitap sitemizde Yalnız Gezerin Düşleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jean-Jacques Rousseau tarafından kaleme alınan Yalnız Gezerin Düşleri kitabı 168 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yalnız Gezerin Düşleri kitabını 9786257650205 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yalnız Gezerin Düşleri kitap özeti, Yalnız Gezerin Düşleri pdf oku, Yalnız Gezerin Düşleri yandex, Jean-Jacques Rousseau e-kitap pdf, Yalnız Gezerin Düşleri PDF Drive, Yalnız Gezerin Düşleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yalnız Gezerin Düşleri PDF Oku

Yalnız Gezerin Düşleri Kısa Özet

*Hakikati anlatma şekilinle insanları tatmin edebilirsin ama onları değiştiremezsin.* –Voltaire, Jean-Jacques Rousseau’ya bir mektubundan

Toplum Sözleşmesi ile kraliyet mensuplarını ölümlülerin düzeysine indiren ve halka kendi gücünü hatırlatan, Fransız İhtilali başta olmak üzere bir çok siyasi hareketi, devrimi etkileyen düşünür, bestekâr, yazar Jean-Jacques Rousseau tamamlamaya ömrünün yetmediği Yalnız Gezerin Düşleri’nde bakış açısını kendi içine çeviriyor ve yaşlılığın sonbaharında, durmak bilmeyen düşüncelerini usul usul anlatıyor.

Tabiatın içinde sıra sıra ilerlerken akla üşüşen sorular, anılar, insanın başına yüz yıl önce de yüz yıl sonra da üşüşebilecek dertler. Jean-Jacques Rousseau’nun altmış dört yaşındayken yazmaya başladığı Yalnız Gezerin Düşleri, toplumun hem içinde hem de uzağında yaşamayı arzulayan ruhlara yoldaş niteliğinde bir eser.

Yalnız Gezerin Düşleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu