Roman Kitapları

Yalnızlığın On Bir Hali PDF indir

Yalnızlığın On Bir Hali PDF indir, e-kitap sitemizde Yalnızlığın On Bir Hali kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Richard Yates tarafından kaleme alınan Yalnızlığın On Bir Hali kitabı 241 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yalnızlığın On Bir Hali kitabını 9786056492099 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yalnızlığın On Bir Hali kitap özeti, Yalnızlığın On Bir Hali pdf oku, Yalnızlığın On Bir Hali yandex, Richard Yates e-kitap pdf, Yalnızlığın On Bir Hali PDF Drive, Yalnızlığın On Bir Hali Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yalnızlığın On Bir Hali PDF Oku

Yalnızlığın On Bir Hali Kısa Özet

Amerika’nın Belki De En Hüzünlü Yazarı Yates’den Yalnızlığa On Bir Balad

Richard Yates’in en ünlü öykü kitabı nihayet Türkçede! Yates savaş ardından, Amerikan Rüyası’nın o altın senelerında New Yorklu sıradan bireylerin hayal kırıklıklarını anlatıyor: Ofis çalışanları, ikinci sınıf dergilerde didinen yazar namzetleri, savaş gazileri, ölümsüzlük arayan taksi şoförleri, kronik tüberküloz hastaları ve yaşamları boyuncaki tatminsiz kadınlar, öğretmenlerinden utanan öğrenciler.

İletişimsizlik ve yanılsama içindeki ilişkilerinde kapana kısılmış bu insanlar hayatlarının asla istedikleri gibi olmayacağının idrakiyle mutsuzlar. Zaaflar ve korkaklık yüzünden küçülen yaşamlar her öyküde karşımıza çıkıyor. Savaş sonrası Amerika’sının ışıltılı vaatlerinin kazananı olmayı bekleyen bu insanlar, gerçekleşmeyen arzularıyla birlikte donakalmış bir hüznün içinde hapisler. Richard Yates o benzersiz gözlem gücüyle hüznün, mutsuzluğun ve yalnızlığın yalın gerçekliğinde yatan hakikati yakalayıp çıkarmayı başarıyor.

*Yates, Fitzgerald ve Hemingway’le birlikte 20. Yüzyılın tartışmasız en büyük üç Amerikan yazarından biridir.*

David Hare

Richard Yates, Amerikan Rüyası’nın altın senelerı 1950’leri anlattığı öykülerinde, o rüyada kendine bir yer bulamayanların sarsıcı portrelerini çiziyor.

Yalnızlığın On Bir Hali, savaş sonrası New York’unun taksi şoförlerini, yazar namzetlerini, banliyöde yaşayan erkeklerini ve onların tatminsiz, ihmal edilmiş eşlerini, savaş gazilerini, ofis çalışanlarını anlatıyor. İster orta sınıf, ister bohem olsunlar, ister şehirde ister banliyöde yaşasınlar, bu bireylerin çoğu cesaretsizlikten kaynaklanan derin bir yalnızlıktan mustarip; bu öykülerin kahramanları denememenin utancını, deneyip de başarısız olmanın hayal kırıklığına seçiyorlar.

Richard Yates o benzersiz gözlem gücüyle hüznü ve yalnızlığı sade ve hakiki bir dille anlatmayı başarıyor.

*Yates, Dublinliler’in New York versiyonunu yaratmış adeta.*

The New York Times-

*Bir Amerikalı tarafından yazılmış en iyi öykü kitabı.*

Kurt Vonnegut-

Yalnızlığın On Bir Hali PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu