Dini Kitaplar

Yanık Njall’ın Sagası PDF indir

Yanık Njall’ın Sagası PDF indir, e-kitap sitemizde Yanık Njall’ın Sagası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Anonim tarafından kaleme alınan Yanık Njall’ın Sagası kitabı 324 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yanık Njall’ın Sagası kitabını 9789753634427 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yanık Njall’ın Sagası kitap özeti, Yanık Njall’ın Sagası pdf oku, Yanık Njall’ın Sagası yandex, Anonim e-kitap pdf, Yanık Njall’ın Sagası PDF Drive, Yanık Njall’ın Sagası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yanık Njall’ın Sagası PDF Oku

Yanık Njall’ın Sagası Kısa Özet

Avrupa ortaçağ edebiyatında çok mühim bir yeri olan Yanık Njáll`ın Sagası 1280`li senelerda kaleme alınmıştır. Yazarı bilinmeyen bu “destan”, yazgının egemen olduğu, trajik ve lirizmden uzak bir yaşam anlayışını gerçekçi bir biçimde yansıtır. İzlanda`dan Roma`ya, İrlanda`dan Bizans`a dek uzanan bir alanda anlatılan öykü, dönemin hadiselerina ve yaşam koşullarına da tanıklık eder.

Bu mühim yapıtı Kâzım Taşkent Klasik Yapıtlar dizisi için, İzlandaca aslıyla karşı karşıya geldirarak Fransızcadan Necmi Ergün Türkçeye kazandırdı.

Yanık Njall’ın Sagası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu