Çocuk Kitapları

YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK PDF indir

YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK PDF indir, e-kitap sitemizde YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John Boyne tarafından kaleme alınan YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK kitabı 280 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK kitabını 9786052853399 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK kitap özeti, YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK pdf oku, YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK yandex, John Boyne e-kitap pdf, YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK PDF Drive, YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK PDF Oku

YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK Kısa Özet

Çizgili Pijamalı Çocuk kitabının yazarı John Boyne’dan, dünyanın en olağanüstü çocuğu Barnaby Brocket’in olağanüstü yaşam öyküsü. 8 yaşındaki Barnaby Brocket’in dış görüntüsün kendi yaşıtlarından hiçbir farkı yok. Oysa bu *normal* görüntüsünün ardında onu son derece özel kılan bir kabiliyete sahip: Barnaby uçabiliyor…

Evet, yanlış anlamadınız, ufak Barnaby dünyaya geldiğu günden bu yana havada süzülebiliyor. Aslını söylemek gerekirse bu, onun için son derece *normal* bir şey. Çünkü sürekli olarak yerde olmanın nasıl bir duygu olabileceği hususunda hiçbir düşüncesi yok. Bu olağanüstü durum, ömrünün büyük bir çoğunluğunu, evlerinin tavanına yerleştirilmiş orta sertlikteki bir şilteye yaslanarak geçiren ufak bir çocuk için dayanılmaz gibi gözükse de, Barnaby bunu kendine pek dert edinmiyor. Normallik takıntısı olan anne ve babası ise Barnaby’nin bu anormal davranışından bi hayli muzdarip.

Ne pahasına olursa olsun, Barnaby’yi normal bir çocuğa dönüştürebilmek için ellerinden gelen her şeyi denemeye hazırlar. Savundukları tek bir gerçek var: Barnaby, uçmaktan vazgeçmeli ve kardeşleri gibi normal bir çocuk olmalı. Aksi hâlde, ondan kurtulmaktan başka bir çareleri görünmüyor…

Olan oluyor ve ufak Barnaby, akla hayale sığmayan son derece trajik bir olayla Sidney Limanı’ndan ağır ağır göğe doğru yükselmeye başlıyor. Onun için asıl macera ise şimdi başlıyor. 8 yaşında farkında olmadan dünyanın öbür ucuna uçarak bir olağanüstüı başaran Barnaby Brocket, olağanüstü bir yaşam deneyimi edindiği bu zorlu yolculukta, gerçekte kim olduğunu ve insanın kendisi olmaktan daha mutluluk verici bir şey olmadığını keşfediyor. Her yaştan okurun kalbinin derinliklerine seslenen Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk, normal olmanın ne demek olduğunu sorgulatan ve farklı olmanın bunun bunun yanındalığını yücelten çarpıcı bir eser.

YANLIŞLIKLA DÜNYANIN ÖBÜR UCUNA UÇAN ÇOCUK PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu