Teknoloji Kitapları

Yapısal Çözümleme Cilt 3 PDF indir

Yapısal Çözümleme Cilt 3 PDF indir, e-kitap sitemizde Yapısal Çözümleme Cilt 3 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Faruk Karadoğan tarafından kaleme alınan Yapısal Çözümleme Cilt 3 kitabı 470 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Yapısal Çözümleme Cilt 3 kitabını 9789755116310 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yapısal Çözümleme Cilt 3 kitap özeti, Yapısal Çözümleme Cilt 3 pdf oku, Yapısal Çözümleme Cilt 3 yandex, Faruk Karadoğan e-kitap pdf, Yapısal Çözümleme Cilt 3 PDF Drive, Yapısal Çözümleme Cilt 3 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yapısal Çözümleme Cilt 3 PDF Oku

Yapısal Çözümleme Cilt 3 Kısa Özet

Hiperstatik sistemlerin çözüm metotları içinde mühim bir yer tutan Yerdeğiştirme Yöntemleri başlangıç düzeyinde bu ciltte, matris kalıplarına dökülmüş olarak ileri düzeyde Cilt 4 de işlenmektedir. Yapı Mühendisliğine Giriş Yapısal Çözümleme kitabının önceki iki cildi ile bir bütün oluşturacak olan bu iki cildin ortak alanı çubuk eleman birim kuvvet, birim yerde ğiştirme sabitleri ile yiikleme terimlerinin hesabı konularıdır. Çubuk elemanlara ait bu büyüklüklerin değişik yöntemler ve varsayımlar ile hesabı üzerinde Cilt III de ayrıntılı olarak durulmakta, bunların uygulamada kullanımı hususunda birden fazla örnek sunulmaktadır. Bu bölümü özümseyen bir yapı mühendisinin kuramsal hazırlık çalışması gerektiren işlerde ve uygulamanın birden fazla alanında kendini hazır bulacağı kanısına varılmaktadır.

Yerdeğiştirme Yöntemi bilinmeyen sayılarını azaltmaya yönelik Açı Yöntemi, bunun gerektirdiği denklem takımını yazmadan çözümünü öngören Moment Dağıtma Yöntemi Cross Yöntemi, düğüm noktaları yalnızca dönen ve düğüm noktaları dönen ve ötelenen sistemler için ayrıntılı olarak işlenmekte ve bu bölüm çok sayıda Çözümlü Alıştırma ve Alıştırma Sorularıyla desteklenmektedir.

Bu cildin mühim bölümlerinden bir diğeride Bazı Özel Uygulamalar başlığ-,ını taşımaktadır. Doğru eksenli çubuklarda eksenel boy değişimlerinin hesaba katılması, mevcut sistemlere mafsal eklenmesi, ızgara sistemler, elastik zemine oturma durumu, serbest titreşim ve burkulma, bazı düzlem çerçevelerin yatay yükler için hesabı bu başlık altında örneklenerek işlenen konular içindedır.

Malzeme ve geometri değişimi yönünden doğrusal olmayan davranışın yerdeğiştirme yöntemi ile işlenişi, ikinci mertebe kuramı ile hesap, burkulma yükünün bulunması konuları uygulamadan alınan bazı problemler ile bu cildin sonunda örneklenmiştir.

Cilt 2`de ayrıntılı olarak işlenen yük artımı yönteminin özel bir uygulaması, yapı performansını saptamaya yönelik bir örnek Ek 3 de yer almakta ve uygulamaya yönelik irdelemeleri kapsamaktadır.

Bu cilt, uygulamada kolaylığı sağlayacak yardımcı hesap tabloları ile özgün DC-2B (Siiriim 2) yazılımı ve kullanım kılavuzunun olduğu bir CD ile desteklenmekte, bunun bunun yanında yaygın kullanılan bazı programlardan yararlanmak üzere seçilmiş emsallarin giriş bilgilerine de yer verilmektedir.

Yapısal Çözümleme Cilt 3 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu