Psikoloji Kitapları

Yapma Cennetler PDF indir

Yapma Cennetler PDF indir, e-kitap sitemizde Yapma Cennetler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charles Baudelaire tarafından kaleme alınan Yapma Cennetler kitabı 197 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yapma Cennetler kitabını 9789785450521 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yapma Cennetler kitap özeti, Yapma Cennetler pdf oku, Yapma Cennetler yandex, Charles Baudelaire e-kitap pdf, Yapma Cennetler PDF Drive, Yapma Cennetler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yapma Cennetler PDF Oku

Yapma Cennetler Kısa Özet

“Ortak bir yanları olduğu için, aynı makalede hem şaraba hem de esrara değinmeyi düşündüm: İnsanın aşırı sanatsal gelişimi. Sağlıklı veya tehlikeli olsun, kişiliğini çoşturan bütün maddelere karşı insanın taşıdığı çılgın eğilim, onun yüceliğini gösterir. O, her zaman umutlarını kızıştırmak ve sonsuzluğa yükselmek için can atar. Ama sonuçları göz önünde tutmak gerekir. “Şarap iradeyi coşturur; esrar hiçe indirir. Şarap fiziksel bir destektir; esrar bir intihar silahı. Şarap insanı iyi yapar ve topluma karıştırır; esrar soyutlar yalnız yaşatır. Biri çalışkandır; öbürü özünde tembeldir (gerçekten, bir çırpıda cenneti ele geçirdikten sonra, çalışmak, çift sürmek, yazmak… neye yarar, kaç yazar). Şarap halk içindir ve onu içmeye layık olan içindir; esrar yalnızlık sevinçleri sınıfına girer, işsiz güçsüz sefiller için yaratılmıştır. Şarap yararlıdır, verimli sonuçlar sağlar; esrar yararsızdır ve tehlikelidir.”

Fransız yazınının aykırı, ama bunun yanı sıra mühim köşetaşlarından birisi olan Baudelaire, Yapma Cennetler adlı eserinde insana dair hazları dert edinerek, kendine özgü bir uslupla tartışır ve yukardaki sonuçlara ulaşır.

 

Yapma Cennetler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu