Hukuk Kitapları

Yaralanma ve Öldürme Suçları PDF indir

Yaralanma ve Öldürme Suçları PDF indir, e-kitap sitemizde Yaralanma ve Öldürme Suçları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Fatih İçer tarafından kaleme alınan Yaralanma ve Öldürme Suçları kitabı 527 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yaralanma ve Öldürme Suçları kitabını 9786053007890 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yaralanma ve Öldürme Suçları kitap özeti, Yaralanma ve Öldürme Suçları pdf oku, Yaralanma ve Öldürme Suçları yandex, Mehmet Fatih İçer e-kitap pdf, Yaralanma ve Öldürme Suçları PDF Drive, Yaralanma ve Öldürme Suçları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yaralanma ve Öldürme Suçları PDF Oku

Yaralanma ve Öldürme Suçları Kısa Özet

Öldürme ve yaralama suçları, ne yazık ki ülkemizde sürekli olarak gündemde olan ve yaygınlığını sürdüren suçlardandır. Bu suçların sosyal hayatta meydana geliş şekilleri farklı zamanlarda çok değişik şekillerde karşımıza çıkmakta, eylemin nitelendirilmesinde tereddütler buluşmaktedir.

Avukatlık yaptığımız zamanda, uygulamada karşı karşıya geldiğımız davalarda elde ettiğimiz tecrübeleri bir kitap altında toparlamanın uygun bulunacağı kanaatiyle, uygulamaya katkı sağlama fikriyle elinizdeki eseri yayın dünyasına kazandırma şansımız doğmuştur.

Eserde, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 81, 82, 85, 86, 87 ve 89. maddelerinde tertip edilen öldürme ve yaralama suçları ele alınmıştır. İlgili suçların, Yargıtay uygulamasını da görülmektediran teorik açıklamaları ile birlikte, bu suçlarda tereddütlü olan konular üzerinde durulmuş ve Yargıtay uygulaması yansıtılmaya çalışılmıştır. Uygulamada karşılaşılan kast-olası kast-taksirbilinçli taksir varyasyonları üzerinde durulmuş, Yargıtay’ın önüne gelen özgün somut olay emsallarine yer verilerek çözümlemeleri yapılmıştır.

Yine bunun gibi, olayın öldürmeye teşebbüs mü, yoksa yaralama mı olduğu yönünde gerekli açıklamalar yapılmış, konuveyair uygulamada görülen somut örneklere yer verilmiştir.

Öldürme ve yaralama suçlarında eylemin haksız tahrik yahut meşru savunma altında gerçekleşip gerçekleşmediği konusu uygulamada sık karşılaşılan tartışmalı konuları oluşturmakta; savunmaların bu iki hususa yoğunlaştığı gözlemlenmektedir. Bu önemi itibariyle, konunun bu yönüne özel bir ağırlık verilmiş ve konunun uygulaması yansıtılmaya çalışılmıştır.

Yaralanma ve Öldürme Suçları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu