Psikoloji Kitapları

Yaratıcı Hareket ve Dans PDF indir

Yaratıcı Hareket ve Dans PDF indir, e-kitap sitemizde Yaratıcı Hareket ve Dans kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Maria Elena Garcia tarafından kaleme alınan Yaratıcı Hareket ve Dans kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yaratıcı Hareket ve Dans kitabını 9786053995036 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yaratıcı Hareket ve Dans kitap özeti, Yaratıcı Hareket ve Dans pdf oku, Yaratıcı Hareket ve Dans yandex, Maria Elena Garcia e-kitap pdf, Yaratıcı Hareket ve Dans PDF Drive, Yaratıcı Hareket ve Dans Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yaratıcı Hareket ve Dans PDF Oku

Yaratıcı Hareket ve Dans Kısa Özet

Garcia ve Plevin’in Yaratıcı Hareket Yöntemi, hareket doğaçlamaları aracılığıyla kişideki yaratıcı ifadeyi derinleştirirken öte yandan da ruhsal yapıyla bedensel ifade içindeki köprüleri kurmasına kolaylık sağlayan bir dil sunuyor. Dansçı, koreograf ve dans/hareket terapisti olan yazarların geliştirdiği bu yöntem birikimlerinin çeşitliliğini ve derinliğini göz önüne seriyor.

García -Plevin Yöntemi’nde hareket doğaçlamaları ve temel hareket analizi bilgisi birinin bedensel hareket repertuarını genişletmek ve beden farkındalığını derinleştirmek için etkin yollar olarak kullanılıyor. Yazarlar 20 yılı aşkın bir süredir eğitimini vermekte oldukları bu yöntemi bu kitapta okuyuculara bütünlüklü bir biçimde aktarıyorlar.

Bu kitap yöntemin teorik ve kavramsal altyapısını ve uygulama haritasını sunmanın bunun yanında somut ders emsallariyle okuyucuya rehberlik ediyor. 2013 senesinden beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Sertifika Programı’nda da eğitimi verilmekte olan bu yöntem farklı ülkelerde sertifika programı olarak sunulmakta, dans terapisi eğitimi için altyapı yılını oluşturmakta ve 2001 senesinden beri İtalya’daki Ulusal Dans Akademisi’nin ders programında bulunmaktadır. Bu kitap yalnızca yaratıcı hareketle değil, yaratıcı ifadenin farklı boyutlarıyla ilgilenen, beden ve ruhsal yapı içindeki ilişkileri kişisel veya profesyonel düzeyde araştıran herkes için yol gösterici bir kaynak niteliğindedir.

Yaratıcı Hareket ve Dans PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu