Hukuk Kitapları

Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme PDF indir

Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme PDF indir, e-kitap sitemizde Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hande Emin Benli tarafından kaleme alınan Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme kitabı 174 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme kitabını 9786056693731 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme kitap özeti, Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme pdf oku, Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme yandex, Hande Emin Benli e-kitap pdf, Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme PDF Drive, Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme PDF Oku

Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme Kısa Özet

Bu kitap Hukuk ve Ekonomi literatürüne mühim ölçüde katkı sağlayacak, teorik ve ampirik bir çalışmayı içermektedir. Yargı Sistemi ve Ekonomik Büyüme ilişkisini teorik bir çerçevede ortaya koyan bu eser, Türkiye ve konu özelinde bulgular içeren ilk çalışmadır. Yargı sisteminin maddi hukuk yönüne ek olarak kurumsal işleyişine ve kurumsal etkinliğin büyüme ile ilişkisine dikkat çeken çalışma esasında tamamlanmış bir doktora tezidir. Kitap, hukuk ve ekonomi ilişkisini somut bir biçimde görmek isteyen bu ilişkinin teorik arka planını anlamak isteyen herkes için bi hayli açıklayıcıdır. Hukuk ve Ekonomi alanında özellikle Türkçe kaynakların sınırlı olması, yargı sisteminin performans etkinliği ile ekonomik büyüme içindeki ilişkiye değinen çalışmaların olmayışı bu kitabın yayına girmesindaki en mühim nedenlerdir.

Kitapta yargı sisteminin özellikle performans yönünden etkin işleyişinin ekonomik büyüme ile olan nedensellik ilişkisi net olarak ortaya konmakta, yargı sisteminin performans etkinliği yeni bir endeks aracılığı ile ölçülmekte ve ampirik bir büyüme modeli kurulmaktadır. Piyasa aksaklıkları kuramı ve yeni kurumsal iktisat kuramı çerçevesinde analiz edilen yargısal hizmetlerin performans etkinliği, 1980-2010 dönemine ait verilerden faydalanarak Türkiye özelinde ölçülmüştür. Yapılan ekonometrik model aracılığıyla yargı sisteminin etkinliği ve ekonomik büyüme içinde pozitif ilişki olduğu bulgusuna ulaşılmıştır.

Yargı Sisteminin Etkin İşleyişi ve Ekonomik Büyüme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu