Psikoloji Kitapları

Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler PDF indir

Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler PDF indir, e-kitap sitemizde Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Liana Löwenstein tarafından kaleme alınan Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler kitabını 9786257785181 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler kitap özeti, Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler pdf oku, Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler yandex, Liana Löwenstein e-kitap pdf, Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler PDF Drive, Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler PDF Oku

Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler Kısa Özet

Ruh sağlığı uzman kişilerının, yas sürecindeki çocuklarla çalışırken, değerlendirme ve tedaviye yardımcı olmak için kullanabileceği benzersiz bir yaratıcı etkinlikler derlemesi. Lowenstein, yaratıcı müdahaleler serisinin bu kitabında yas sürecindeki çocukların duygularını ifade etmelerine, kendini suçlama düşüncelerini ele almalarına, ölen kişiyi anmalarına ve başa çıkma stratejilerini öğrenmelerine yol gösterecek terapötik oyunlar, sanat etkinlikleri ve hikâyeler de dâhil olmak üzere bir dizi yenilikçi etkinlik sunuyor.

Uygulayıcılar için teorik bir genel bakış, bakımverenler ve okullar için ipuçları ve bireysel ve aile seanslarında kullanılacak etkinliklere ek olarak, gruplarla kullanılmak üzere on haftalık bir program ile güçlendirilmiş. Ayrıca çocukların kanser, intihar ve cinayet gibi özel kayıplarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için eklenen özel bölümler ile yas ile alakalı kapsamlı bir tedavi planı sağladığı için terapistler için kıymetli bir kaynak.

“Bu kitap, ruh sağlığı uzman kişilerına yas sürecindeki çocuklara danışmanlık hususunda yardımcı olmak için harika bir hazine sandığı. Çocukları sevdikleri bir birinin ölümü ile ilgiliki karmaşık duygularını ifade etmeye teşvik edecek çok sayıda etkinlik ve oyun yer alıyor. Ebeveynler ve öğretmenler için bilgilendirme formları ve uygulayıcılar için kılavuzlar ile yas sürecindeki çocuklara yardım etme çabalarında yetişkinlere yol gösterecek mühim bir kaynak. “

— Nancy Boyd Webb, DSW, BCD, RPT-S

Sosyal Hizmetler alanında Ordinaryüs Profesör, Fordham Üniversitesi, Helping Bereaved Children, and Play Therapy with Children in Crisis kitabının yazarı

“Bu kitabı seviyorum. Keşke ben yazmış olsaydım! Çok fazla insana yol gösterecek gerçek bir katkı!”

— Earl A. Grollman

Talking About Death: A Dialogue Between Parent and Child ve Bereaved Children and teens kitaplarının yazarı.

Yas sürecindeki ve travmatize olmuş çocukların önce örtük duyusal düzeyde rahatlamalarına ve ardından tecrübelerini daha iyi yönetebilecekleri biçimde bilişsel olarak yeniden çerçevelendirmelerine yol gösterecek müthiş bir etkinlik kaynağı. Etkinlikler gerçekten yaratıcı ve benzersiz, tüm temalara değiniyor, asgari düzeyde malzeme gerektiriyor ve her ortamda kullanımı kolay. Ulusal Çocuk Travma ve Kayıp Enstitüsü (The National Institute for Trauma and Loss in Children -TLC), bu kaynağı binlerce sertifikalı travma ve yas uzmanına tavsiye etmektedir.

– William Steele, MSW, PsyD., Çocuklarda Travma ve Kayıp Ulusal Enstitüsü (The National Institute for Trauma & Loss in Children) direktörü.

“Yas Sürecindeki Çocuklar için Yaratıcı Müdahaleler, eğitimciler, ruh sağlığı uzman kişilerı, ebeveynler ve yas sürecindeki çocuklarla çalışan ve onları destekleyen tüm yetişkinler için harika bir kaynak. Yakınını kaybetmiş olan çocukların, bu süredeki hassas duygularını ve poblemlerinı dışa vurmalarına olanak tanıyan pratik ve yaşa uygun etkinlikler sunuyor. Çoğu müdahale, güvenli ifadeye klavuzluk etmek ve bunu teşvik etmek için tartışma, etkileşim ve takip süreçlerini içeriyor. Liana Lowenstein`ın çalışma kitabını yas sürecindeki çocukları önemseyen herkese şiddetle tavsiye ederim. “

—Linda Goldman, MS, LCPC, FT

Johns Hopkins Enstitüsü ve Maryland Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü misafir öğretim görevlisi, Children Also Grieve: Talking to Children about Death and Healing, Life and Loss: A Guide to Help Grieving Children, Breaking the Silence: A Guide to Help Children with Complicated Grief kitaplarının yazarı.

Yas Sürecindeki Çocuklar İçin Yaratıcı Müdahaleler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu