Edebiyat Kitapları

Yaşamak PDF indir

Yaşamak PDF indir, e-kitap sitemizde Yaşamak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yu Hua tarafından kaleme alınan Yaşamak kitabının çevirmenliğini Bahar Kılıç yapmıştır. Yayıncılığını Jaguar Kitap yaptığı Yaşamak kitap özeti, Yaşamak pdf oku, Yaşamak yandex, Yu Hua e-kitap pdf, Yaşamak PDF Drive, Yaşamak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yaşamak PDF Oku

Yaşamak

Yazarının halen ikinci romanı olmasına rağmen dünya çapında büyük bir kitleye ulaşan Yaşamak, Çin’in yakın geçmişindeki zorlu yaşam koşullarını tüm gerçekliğiyle konu alıyor. Yu Hua tarafından 1993 senesinde kaleme alınan yapıt, Türk okurlarıyla buluştuğu 2016 senesinden bu yana ülkemizde de büyük bir beğeni topluyor. Çevirmen Bahar Kılıç tarafından orijinal dilinden çevrilen eser, Yu Hua’nın sade ve akıcı anlatımının gücünü aslından ödün vermeden etkileyici bir biçimde göz önüne seriyor.

Konusu saygınlığıyla dönem hükümeti tarafından Çin’de yagizli tutulan Yaşamak, dünya çapında gördüğü ilgiden dolayı şimdiden modern klasikler içinde değerlendiriliyor. Romanın içten dili ve sıradan insanı kadrajına alan öyküsü, okurlarına kitaptan öte bir yaşanmışlık vadediyor. Yaşamak, başkahramanı Fugui’nin bir hayli etkili ve bir o kadar da merak uyandırıcı yaşam öyküsüne tanıklık etmeniz için sizi de sayfalarını aralamaya çağırıyor.

Kiminin Devrimi, Kiminin Felaketi

Yaşamak, Çin’de 1966-76 senelerı içinde süren Kültür Devrimi’nin getirdiği toplumsal değişimleri konu ediniyor. Kitapta okurları diyalog halindeki iki farklı anlatıcı karşılıyor. Farklı köy ve kasabaları dolaşarak insanlarla sohbet eden asıl anlatıcı, günün birinde Fugui adındaki yaşlı bir köylüye rastlıyor. Ve güç bela tarlasını sürmeye çalışan bu yaşlıın öyküsünü dinlemek için onun yanına gidiyor.

Kültür Devrimi’nden önceki yaşamında uçarı ve savurgan bir genç olduğunu söyleyen Fugui, yaşamının nasıl ters yüz olduğunu anlatmaya başlıyor. Babasının kendisine bıraktığı mirası kısa bir sürede hiç eden genç adam, ardından tüm yakınlarını sırasıyla kaybettiği sefil ve acı dolu yaşam öyküsünü aktarıyor. Lakin tüm bunlara rağmen, yaşamın ona öğrettikleriyle bambaşka bir insana dönüştüğünü de ispatlıyor. Fugui’nin acılarla yoğrulan yaşamı ve şahit olduğu toplumsal değişimleri okuduğunuzda, ufkunuzdaki değişimi siz de fark edeceksiniz.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Üniversitede diş hekimliği eğitimi alan Yu Hua, edebiyata olan tutkusu ile yaşamının tüm seyrini değiştirdi ve Yaşamak gibi dev bir yapıtı dünyaya kazandırdı. James Joyce Edebiyat Ödülü de dahil birden fazla prestijli ödüle layık görülen bu eseri kitaplığınıza eklemek için daha fazla beklemeyin! Yaşamak ve daha bir çok kıymetli esere avantajlı fiyatlarla sahip olmak için “Roman” kategorisi, birbirinden cazip seçenekleriyle sizi bekliyor!

Yaşamak PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu