Roman Kitapları

Yedi Ulak PDF indir

Yedi Ulak PDF indir, e-kitap sitemizde Yedi Ulak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dino Buzzati tarafından kaleme alınan Yedi Ulak kitabı 324 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yedi Ulak kitabını 9786052349052 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yedi Ulak kitap özeti, Yedi Ulak pdf oku, Yedi Ulak yandex, Dino Buzzati e-kitap pdf, Yedi Ulak PDF Drive, Yedi Ulak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yedi Ulak PDF Oku

Yedi Ulak Kısa Özet

Çok zaman sonra farkına varmıştım tüm bunların, bu aptallıkların, anlamsız hayallerin ve insanı yiyip bitiren günlük koşuşturmalar içinde boş verilen her şeyin.*

1942 senesinde yayımlandığında okurlar ve edebiyat eleştirmenleri tarafından beğeniyle karşılanan, yalın ve sembollerle örülü Yedi Ulak, İtalyan yazar Dino Buzzati’nin kendi öykülerinden derlediği ilk seçki.

Sıradanı müthişne çevirmekte usta olan yazar Yedi Ulak’ta edebiyatının en tipik unsurlarını açığa çıkarırken, sıradan bireylerin dünyasını, onların kurnazlıkları ve kırılganlıklarını, yabancılaşmayı, melankoliyi ve bürokrasiyi konu alıyor, bu motifler üzerine söylenmiş her şeyi başka türlü dile getiriyor. Her öyküde yarattığı fantastik atmosferle zamandan bağımsız bir gerçekçiliğe ulaşan Buzzati, kendine özgü mizah anlayışıyla insanın çağlar boyu süregelen ahmaklığına dikkat çekerken, yaşamı yeniden sorgulama gereği uyandırıyor.

*Gelecek kuşaklar tarafından asla unutulmayacak isimler mevcuttur. Ve bu isimlerden biri tabi ki Dino Buzzati’dir.* Jorge Luis Borges

Yedi Ulak PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu