Psikoloji Kitapları

Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 PDF indir

Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 PDF indir, e-kitap sitemizde Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aslıhan Dönmez tarafından kaleme alınan Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 kitabını 9786051738475 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 kitap özeti, Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 pdf oku, Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 yandex, Aslıhan Dönmez e-kitap pdf, Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 PDF Drive, Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 PDF Oku

Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 Kısa Özet

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’ın editörlüğünde hazırlanan ve her kitapta belli bir psikolojik soruna odaklanan Hayatı Anlamak serisi, bu kitabında şimdilerde hemen herkesin yaşamında en az bir dönem karşı karşıya geldiğı yeme davranışı poblemlerinı konu alıyor.

Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek, hem yeme bozukluğu hastalarına, hem de yeme poblemleri yaşayan sağlıklı bireylere yönelik bilimsel bir kılavuz. *Bizi diyetler bozdu,* diyen Prof. Dr. Aslıhan Dönmez, yeme davranışımız yönünden fabrika ayarlarımıza dönmenin yollarını uygulamalarıyla anlatıyor.

• Kilonuz ve görüntüsüzle alakalı takıntılı düşünceleriniz mi var?
• Çoğunlukla televizyon yahut tablet karşısında mı yiyorsunuz?
• Hayatınızın mühim bir kısmını diyet yapma-kilo verme-geri alma-diyet yapma döngüsünde mi geçirdiniz?
• Yeme dürtünüzü kontrol altına almakta zorlanıyor musunuz?
• Açlık sinyallerini duymayı unuttunuz mu?
• Asla yeterince zayıf olmadığınızı mı düşünüyorsunuz?
• Can sıkıntınızı, öfkenizi, endişenızı, yalnızlığınızı veya içinizdeki boşluk hissini gidermek için yemek mi yiyorsunuz?
• Bilhassa bazı yiyeceklere karşı bağımlılığa varan bir gereksinim hissediyor musunuz

Yeme davranışlarınızı sağlıklı hâle getirmenin ilk basamağı, kendinize bakıp gerçekçi sorular sormaktır:

• Yeme bozuklukları nelerdir? Hangi nedenlerle görülmektedir?
• Yeme bozuklukları nasıl düzelir? Olumsuz beden algısı nasıl değiştirilir?
• Sağlıklı ve kalıcı zayıflamanın asıl formülü nedir?
• Duygusal yeme nedir? Farkına vararak yeme ne demek?

Bireyin kendine nasıl yardım edebileceğine yoğunlaşan bu serinin ana rengi, psikolojik bozuklukların nedenleri ve çözümlerini anlamak için iletişime dayalı bilimsel yöntemi esas alan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi. Yeme bozukluklarının psikiyatrik hastalıklar içinde doğrudan hayati tehlike yaratan tek hastalık olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Aslıhan Dönmez, endişelerinize kalıcı çözüm önerileri getiriyor.

Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek – Hayatı Anlamak Serisi 3 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu