PDF İndir

Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır PDF indir

Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır PDF indir, e-kitap sitemizde Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Bulut tarafından kaleme alınan Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır kitabı 145 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır kitabını 9786057593139 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır kitap özeti, Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır pdf oku, Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır yandex, Mustafa Bulut e-kitap pdf, Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır PDF Drive, Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır PDF Oku

Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır Kısa Özet

Sermaye birikiminin, ekonomik büyümenin belirleyici unsuru olmadığının ortaya konulmaya başlandığı 1980’li senelerın ortalarından bu yana, endojen kalkınma modeline odaklı yaklaşım birden fazla ülkede egemen olmuştur. Bu yaklaşımla birlikte, bölgelerarası gelişmişlik farklarını azaltabilmek için ekonomik, sosyal, coğrafi, kültürel özelliklere ve yerel aktörlere, yani içsel kaynaklara dayalı kalkınma politikaları geliştirilmiştir.

Sürdürülebilir kalkınmanın sağlanabilmesi; gelir dağılımındaki dengesizlik, göç, işsizlik ve yoksulluk gibi makro poblemlerin giderilmesine bağlıdır. Çözümün yolu, inovatif açılımlar yapmaktan, ileri teknoloji ürünleri üretmekten, bu ürünleri geliştirmekten, yüksek rekabet gücü oluşturmaktan geçiyor. Bunları gerçekleştirebilmek için yerelin, yani illerin gelişme stratejilerinin ve öncelikli gereksinimlerinin belirlenmesine, bunun için de mevcut fiziksel, sosyal ve ekonomik durumlarının, sahip oldukları kaynakların ve potansiyellerinin, diğer illere göre gelişmişlik düzeylerinin bilinmesine ihtiyaç mevcuttur.

*Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır,* onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış ve stratejik konumundan dolayı tarihin her zamanında ekonomi, bilim, sanat ve kültürel açıdan mühim bir merkez olarak kabul gören, ülkemizi yönetenlerin, *Avrupa Birliği’nin yolu Diyarbakır’dan geçer.* *Diyarbakır, Türkiye’dir!* gibi ifadelerle jeopolitik önemini her platformda vurguladıkları kent olan Diyarbakır’ı sosyo-ekonomik açıdan ele almıştır.

Kitap, konuya ilgi duyan, araştıran, 2000’li senelera girerken Diyarbakır’ın sosyal ve ekonomik durumuyla alakalı en doğru verileri, geleceğe yönelik olarak hazırlanacak plan ve projelerde ihtiyaç duyulan bilgileri edinmek isteyenler için başvuru kaynağı olma özelliği taşımaktadır.

Yeni Milenyuma Girerken Diyarbakır PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu