Psikoloji Kitapları

Yeniden Bağlanmak PDF indir

Yeniden Bağlanmak PDF indir, e-kitap sitemizde Yeniden Bağlanmak kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Timur Harzadın tarafından kaleme alınan Yeniden Bağlanmak kitabı 310 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yeniden Bağlanmak kitabını 9786057000569 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yeniden Bağlanmak kitap özeti, Yeniden Bağlanmak pdf oku, Yeniden Bağlanmak yandex, Timur Harzadın e-kitap pdf, Yeniden Bağlanmak PDF Drive, Yeniden Bağlanmak Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yeniden Bağlanmak PDF Oku

Yeniden Bağlanmak Kısa Özet

Ölüm nasıl ki yaşadığımız yaşamın yadsınamaz gerçekliklerindense, kayıp duygusu yaşamak ve yas tutmak da, yaşamın kaçınılmaz bir parçasıdır. Doğmak nasıl yaşamın normaliyse, ölmek de bir o kadar yaşamın normalidir. Ölümle gelen üzüntüyü ve kederi hissetmek, yas ve iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Aslını söylemek gerekirse her insan yaşamı boyunca çok çeşitli ayrılık ve yitirme temalı kayıpların yasını tutar. Ölüm bu kayıpların en mühimlerinden biridir. Bu kitabın da asıl odağı ölümle gelen kayıp ve yas konusudur. 

Ölümle alakalı psikolojik süreci, kaybı yaşayan kişi içsel olarak ilk etapta kabul etmez. Ölen birinin aslında yaşadığını ve ölmediğini iç dünyasında tekrar tekrar *haykırır*. Lakin diğer yandan da dış dünya çapında, taziyeye gelen insanlar eylem ve söylemleriyle ölen birinin, öldüğü gerçeğini sürekli olarak olarak hatırlatır. Bu durum aslında kayıp yakını için bir tür zıt *haykırıştır*. Çok yoğun kötü duygular yaşayan kayıp yakınının, ölümü kabul etmeyen iç dünyası ile ölüm gerçeğini dile getiren dış dünya içinde bir uzlaşmaya ihtiyacı mevcuttur. Üzülmek, kederlenmek, ağlamak ve acı hissetmek gibi yaşanan bir çok duygu aracılığıyla ağır ağır bu uzlaşma sağlanır.

“Elinizdeki kitabın yazarı ruhsal kimliğin inşasındaki Temel İnşa Malzemleri`nin nasıl iç dünyamızı şekillendirdiğini bütün ayrıntı kısmı ile açığa koymaktadır. “

Tahir Özakkaş MD. PhD.

Yeniden Bağlanmak PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu