Hukuk Kitapları

Yerel Yönetimlerde Yetki Devri PDF indir

Yerel Yönetimlerde Yetki Devri PDF indir, e-kitap sitemizde Yerel Yönetimlerde Yetki Devri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Enver Salihoğlu tarafından kaleme alınan Yerel Yönetimlerde Yetki Devri kitabı 140 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yerel Yönetimlerde Yetki Devri kitabını 9786056807121 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yerel Yönetimlerde Yetki Devri kitap özeti, Yerel Yönetimlerde Yetki Devri pdf oku, Yerel Yönetimlerde Yetki Devri yandex, Enver Salihoğlu e-kitap pdf, Yerel Yönetimlerde Yetki Devri PDF Drive, Yerel Yönetimlerde Yetki Devri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yerel Yönetimlerde Yetki Devri PDF Oku

Yerel Yönetimlerde Yetki Devri Kısa Özet

Yerel yönetimlere farklı alanlarda bir çok yetki verilmiştir ve bu yetkiler seçilmiş veya atanmış kamu personelleri tarafından kullanılmaktadır. Lakin ülkemizde yetki kullananlar, bu yetkilerine sıkı sıkıya bağlı olup astlarına devretmeyi pek düşünmezler. Hâlbuki yurttaşlarla yüz yüze ilişki içinde olan yerel yönetim personellerinin tespit ettikleri poblemleri ve yurttaşların talep ve isteklerini en kısa bir sürede çözüme kavuşturmaları oldukça önem arz eder.

Bu durum bürokratik açıdan olduğu kadar demokratik bakımdan da bir ihtiyaçtır. Bu kısa çalışmada yetki devrine imkân tanıyan çok sayıdaki yasal düzenleme ortaya konulmuştur. Esas olan amirlerin yetkilerini devrettikten sonra astlarının bunları gereği gibi kullanıp kullanmadıklarının denetlenmesidir. Yetkinin kim tarafından kullanıldığından çok doğru ve yararlı biçimde kullanılması mühimdir.

Yerel Yönetimlerde Yetki Devri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu