Dini Kitaplar

Yeşaya’nın Mesajı PDF indir

Yeşaya’nın Mesajı PDF indir, e-kitap sitemizde Yeşaya’nın Mesajı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Barry Webb tarafından kaleme alınan Yeşaya’nın Mesajı kitabı 380 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yeşaya’nın Mesajı kitabını 9789758820856 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yeşaya’nın Mesajı kitap özeti, Yeşaya’nın Mesajı pdf oku, Yeşaya’nın Mesajı yandex, Barry Webb e-kitap pdf, Yeşaya’nın Mesajı PDF Drive, Yeşaya’nın Mesajı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yeşaya’nın Mesajı PDF Oku

Yeşaya’nın Mesajı Kısa Özet

Yeşaya Kitabı göz alıcı üslubu, şiirsel gücü ve de önceden açıkladıği müjde umudu yönünden ön plana çıkmaktadır. Tanrı`nın “kefaretle” yahut “fidyeyle” kurtarılan bireylere kutsallık yolunu nasıl açtığını anlatır. Bunlar, Tanrı halkının Mısır`dan çıkışı sırasında yaşanan ve Mesih`in çarmıhta başardıklarının öncüsü niteliğinde olan kavramlardır. Yeşaya`nın, Tanrı`nın gerçekleştireceği yargı ve yıkım neticesinde yeniden bina etme ve eskiyi yenisiyle değiştirme işine dair tasvirinde somut bir sevinç hissedilmektedir. Yeşaya`nın başyapıtında, hem İsrail ulusunun hem dünyanın başından geçen olaylarda Tanrı`nın müdahalesi göze çarpmaktadır. Ve bildirilen müjde, tüm dünyanın tek umududur.

Barry Webb okuyucularını, Yeşaya`nın Tanrı`nın görkemine dair gördüğü etkileyici görümü ve Tanrı`nın huzuruna erişmenin muhteşemliğini keşfetmeye davet etmektedir. Bu kitabı kaleme almak, kendisi için adeta unutulmaz bir uçuş tecrübesi olmuştur: “Bir kartal gibi göklerde süzüldüm ve Tanrı`nın görkemini gördüm. Tüm dünyayı ve benim dünya üzerindeki yerimi çiçeği burnunda gözlerle gördüm.”

Yeşaya’nın Mesajı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu