Ekonomi Kitapları

Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi PDF indir

Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi PDF indir, e-kitap sitemizde Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Filiz Yılmaz tarafından kaleme alınan Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi kitabı 250 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi kitabını 9786254331763 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi kitap özeti, Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi pdf oku, Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi yandex, Filiz Yılmaz e-kitap pdf, Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi PDF Drive, Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi PDF Oku

Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi Kısa Özet

Sürdürülebilir gelişme, genel kabul görmüş kalkınma olgusuna yeni bir boyut niteliği kazandırarak yeşil ekonomi modelini görülmektedirmıştır. Yeşil ekonomi, doğa ile uyumlu ekonomik yapıyı içeren bir modeli ifade etmektedir. Yeşil ekonomik model, yeşil işler adı verilen yeni istihdam alanlarının da ortaya çıkacağını göstermektedir.
Eserde; sürdürülebilir gelişme ve yeşil ekonomi çerçevesinde kuruluşların uygulamaya koydukları çevre dostu politikalarla, ekonomiye ve çevreye yaptıkları katkılarla en mühim aktör hâline gelmeye başlayan yeşil iş kavramı çok boyutlu olarak irdelenmektir.
Bu bağlamda birinci bölümde, geleneksel kalkınma anlayışından sürdürülebilir gelişme yaklaşımına geçiş süreci ve iklim değişikliğinin ekonomik sonucu olarak kabul gören yeşil ekonomi kavramı geniş bir şekilde olarak incelenmiştir. İkinci bölümde, yeşil ekonomik dönüşümle birlikte yaşanan yeşil iş kavramının tanımsal çerçevesi, özellikleri, nasıl geliştiği ve hangi sektörlerde olduğu anlatılmış, üçüncü bölümde ise Türkiye`de sürdürülebilir gelişme ve yeşil ekonomi sürecinde yaşanan yeşil işler ve yeşil iş politikaları değerlendirilmiştir.
Eserin lisans ve lisansüstü derslerde öğrencilere fayda sağlaması hedeflenmekle birlikte bu alana ilgi duyanlara da yol gösterici bulunacağı kanısına varılmaktadır.

Yeşil İşler’e Doğru – Sürdürülebilir Gelişme ve Yeşil Ekonomi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu