PDF İndir

YEŞİL MÜREKKEP PDF indir

YEŞİL MÜREKKEP PDF indir, e-kitap sitemizde YEŞİL MÜREKKEP kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Osman Balcıgil tarafından kaleme alınan YEŞİL MÜREKKEP kitabı 408 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. YEŞİL MÜREKKEP kitabını 9786053111795 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. YEŞİL MÜREKKEP kitap özeti, YEŞİL MÜREKKEP pdf oku, YEŞİL MÜREKKEP yandex, Osman Balcıgil e-kitap pdf, YEŞİL MÜREKKEP PDF Drive, YEŞİL MÜREKKEP Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

YEŞİL MÜREKKEP PDF Oku

YEŞİL MÜREKKEP Kısa Özet

Sabahattin Ali, Bulgaristan’a kaçmasını sağlayacak birinin  istihbarat ajanı olduğunun farkına varamadı. Kendisini, adı ölüm olan o dipsiz kuyuya bıraktı.

*Kuyucaklı Yusuf*, *İçimizdeki Şeytan*, *Kürk Mantolu Madonna*, bir dolu öykü ve çoğu şarkı olacak şiirler yazamayacaktı artık.  Devlet eliyle öldürülecek, *Ankara* isimli yeni romanı da yarım kalacaktı. Başşehirde devletin acımasız çarklarının nasıl döndüğünü, siyasilerin ve bürokratların kirli ellerinin nerelere uzanabildiğini yazacaktı olabilecek olsa.

Yazamadı.

Başına indirilen bir odun şarkısıyla, kanlar içinde yığıldı yere. Yeşil mürekkepli dolmakalemi düştü cebinden. Çantasından, yeni romanının sayfaları savruldu etrafa. Yazıları yetim kalmıştı.

Biricik kızı Filiz de öyle.

Gözleri bir daha açılmamak üzere kapanırken, cüzdanında güzel Aliye’nin resimleri de ağlıyordu.

Kısacık bir hayata, nesilden nesile miras kalacak eşsiz eserler sığdırmayı başarmış, vatansever bir aydındı Sabahattin Ali.

Yazılarıyla haksızlığa, baskıya ve dayatmalara başkaldıran, aşka âşık bir sevda adamıydı.

*Ela Gözlü Pars Celile*nin yazarı Osman Balcıgil’in kaleminden dökülen *Yeşil Mürekkep* acılı kuşağın savaşını tarihe not düşen emsalsiz bir roman.

YEŞİL MÜREKKEP PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu