Tarih Kitapları

Yitip Giden İstanbul PDF indir

Yitip Giden İstanbul PDF indir, e-kitap sitemizde Yitip Giden İstanbul kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Önder Kaya tarafından kaleme alınan Yitip Giden İstanbul kitabı 384 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yitip Giden İstanbul kitabını 9786057635457 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yitip Giden İstanbul kitap özeti, Yitip Giden İstanbul pdf oku, Yitip Giden İstanbul yandex, Önder Kaya e-kitap pdf, Yitip Giden İstanbul PDF Drive, Yitip Giden İstanbul Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yitip Giden İstanbul PDF Oku

Yitip Giden İstanbul Kısa Özet

Dünüyle Bugünüyle Şehr-I Istanbul…

istanbul, tarihî süreci içinde bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmış kadim bir yerleşim yeridir. Misafir ettiği bir çok milletin bunun yanında içinde barındırdığı gelenekler ve hikâyelerle de asırlara uzanan bir ruhu mevcuttur. Zaman geçtikçe ne yazık ki önce fiziksel olarak hırpalanan İstanbul, şimdilerde ruhen de ortadan kaybolmaktadır. Mimarî anlamda eşsiz değerlere ev sahipliği yapan İstanbul’da yakın zaman içinde gerçekleşen yıkımlar, şehrin bir çok güzelliğini ortadan kaldırmıştır. Boğaz’dan Tarihi Yarımada’ya, yeraltından yerüstüne varıncaya dek şehrin tarihi dokusu ciddi zararlar görmüştür.

Tarih alanında bir çok kitabı olan Önder Kaya, elinizdeki kitapta İstanbul’un nabzını tutuyor. Geçmişle gelecek içinde şehrin geçirdiği değişimi ele alırken, yitip giden geleneklere ve değerlere gözleri üstüne topluyor. İstanbul’un yok olan veya aslî dokusundan çok şey kaybeden mekânlarına odaklanıyor. İstanbul tutkunları kitabın sayfaları boyunca bir büyük mirasın izini sürerken bunun yanı sıra hüzünleniyor, gözleri önünde eriyen şehrin acısını hissediyor.

Önder Kaya’nın bu mühim çalışması; İstanbul’un sokak köpeklerini, eşekle taşımacılık yapan İranlılarını, evliya türbelerini, eski ramazanlarını ve gölge oyunlarını, AEK ile kardeş olan kulübünü, sinagogdan lokantaya dönüşen mabedini, Pandeli’yi, İnci Lokantası’nı, Rebul Eczanesi’ni, yangın kulelerini, mezarlıklarını, yalılarını, köşklerini, kaybolan birden fazla eserini ve daha nicesini merak eden herkes için akıcı üslubuyla, geçmişi ve şimdisiyle, görseller eşliğinde bir zaman yolculuğu sunuyor.

*Yitip Giden İstanbul: Kaybolan Mirasın Peşinde*, hayret duygusuyla hüznü, şaşkınlıkla vicdanı baş başa bırakan çok özel bir İstanbul kitabı…

Yitip Giden İstanbul PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu