Eğitim Kitapları

Yol Ayrımındaki Gençlik PDF indir

Yol Ayrımındaki Gençlik PDF indir, e-kitap sitemizde Yol Ayrımındaki Gençlik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Necati Cemaloğlu tarafından kaleme alınan Yol Ayrımındaki Gençlik kitabı 184 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yol Ayrımındaki Gençlik kitabını 9786257052160 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yol Ayrımındaki Gençlik kitap özeti, Yol Ayrımındaki Gençlik pdf oku, Yol Ayrımındaki Gençlik yandex, Necati Cemaloğlu e-kitap pdf, Yol Ayrımındaki Gençlik PDF Drive, Yol Ayrımındaki Gençlik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yol Ayrımındaki Gençlik PDF Oku

Yol Ayrımındaki Gençlik Kısa Özet

1965 senesinde Kastamonu’da dünyaya geldi. 1983–1984 eğitim – öğretim senesinde Gazi Üniversitesi, Kastamonu Eğitim Yüksekokulundan mezun oldu. Trabzon ve Ankara’da sınıf öğretmenliği ve okul müdür vekilliği yaptı. Öğretmenlik yaptığı zamanlarda, Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi anabilim dalından 1992-1993 eğitim-öğretim senesinde mezun oldu. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı`nda, matematik komisyonu kullanıcı hesabı ve maarif müfettişliği yaptı. Ankara ve Gazi Üniversitelerinde eş zamanlı “Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi” alanında master yapan Cemaloğlu, Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesine araştırma görevlisi olarak vazifeye başladı. Doktora eğitiminden sonra 2004 senesinde yardımcı doçent, 2008 senesinde doçent ve 2014 senesinde profesör olarak atandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde “Michigan State University” ve “University of Florida’’da misafir öğretim üyesi statüsünde çalıştı. MEB – Dünya Bankası – Kurumsal Performans Yönetimi Ulusal Danışmanı, Gazi Üniversitesi Okulları Bilim Kurulu Üyeliği ve değişik bakanlıklarda ve üniversitelerde stratejik plan danışmanlığı yaptı. Cemaloğlu, yılda 100`ün üzerinde eğitim, yönetim ve denetim üzerine konferans vermektedir. Yayımlanmış kitapları, kitaplarda bölümleri, ulusal ve ülkeler arası indexlerde taranan dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Cemaloğlu, İngilizce bilmekte ve hâlen Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesinde, Eğitim Yönetimi anabilim dalında görev yapmaktadır.

Yıllar önce, çocukluğumun geçtiği şehirde, duvarın üzerine çıkıp şehrin ışıklarını, dostlarımızla birlikte izler, hayal kurardık. Deniz mavisi Chevrolet – Impala, üstü açık bir arabamızın olmasını hayal ederdik. Arkadaşlarımızla birlikte bir gün zengin bulunacağımıza inanırdık. Bazı dostlarımız yetişkin olduklarında kumar oynamaya, altın arama ve bazı yasadışı işlere girdiler. Bir kısmı yaşam hakkını kaybetti. Ben de o hayal kuranlar içindeydım. Ben de zengin olmak, Chevrolet – Impala sahibi olmak istiyordum. Çocuk beynimde bunların bir hayal olduğunu biliyordum. Hayallerimizi ağaçtaki beş kuşa benzetirdim. Ayağa kalkıp kuşları yakalamak için koşarsam, kuşlar kaçar ve amacıma ulaşamazdım. Amacıma ulaşamazsam, tüm beklentilerim, hayallerim suya düşerdi, kaybederdim. Arkadaşlarım hayallerine ulaşmak için ağaca doğru koşup kuşları yakalamak istediler. Ben koşmadım, ayağa bile kalkmadım. Onlardan farklı olarak ben kafesteki kuşu besledim. Kafesteki kuş, diplomaydı. Diploma hayallere ulaşmanın en garantili yoluydu. Hayallerin olması mühim fakat hayallere ulaşmak için doğru stratejiyi seçmek ve doğru yere yatırım yapmak daha mühim.

Yol Ayrımındaki Gençlik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu