Felsefe Kitapları

Yol Bilenler PDF indir

Yol Bilenler PDF indir, e-kitap sitemizde Yol Bilenler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Wade Davis tarafından kaleme alınan Yol Bilenler kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yol Bilenler kitabını 9786055029395 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yol Bilenler kitap özeti, Yol Bilenler pdf oku, Yol Bilenler yandex, Wade Davis e-kitap pdf, Yol Bilenler PDF Drive, Yol Bilenler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yol Bilenler PDF Oku

Yol Bilenler Kısa Özet

Her kültür *İnsan olmanın ve yaşamanın anlamı nedir?* sorusuna verilen emsalsiz bir yanıttır. Antropolog Wade Davis dünya çapındaki yerel kültürlerin bilgeliğini methettiği nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor bizi.

İlkin Polinezya’da, ataları İsa’dan bin yıl önce Pasifik’te yaşayan seyrüsefercilerle denizlere yelken açıyoruz. Derken Amazon’da kayıp bir medeniyetin torunlarıyla, Anakonda halklarıyla tanışıyoruz. Ardından Andlar’da yeryüzünün gerçekten canlı olduğunu keşfederken, Avustralya’da Afrika’dan yola çıkan ilk bireylerin her şeyi kapsayan felsefesini, Rüya Zamanı’nı işinde uzmanyoruz. Sonra Nepal’e gidip kırk beş yılını tefekküre ve yalnızlığa adamış en büyük kahramanla, gerçek bir Bodhisattva’yla karşılaşıyoruz. En nihayetinde de soluğu hayatta kalma savaşı veren son yağmur ormanı göçebelerinin mekanı Borneo’da alıyoruz.

Bu yolculuktan çıkarılacak dersleri anlamak gelecek yüzyılda görevimiz olacak. Zira insanlığın mirası -engin bir bilgi ve deneyim arşivi, koca bir hayal gücü kataloğu- büyük tehlike altında. Kültürün açıkladıği şekliyle insan ruhunun çeşitliliğini yeniden takdir etmek, zamanımızın en zorlu ve temel vazifelerinden biri.

*Değişim de teknoloji de kültürel bütünlüğü tehdit eden şeyler değildir. Esas tehdit iktidardır, vahşi tahakkümdür. Batı’daki yaygın düşünceye göre, söz konusu yerli halklar, yani Batı’yla pek de ilgisi olmayan ‘ötekiler’, her ne kadar olağandışı ve renkli olursa olsun, adeta doğa yasaları gereği, modernleşmek ve Batılılar gibi olmak hususunda adeta başarılı olamamışlar gibi, öyle veya böyle yok olup gitmeye mahkumdur. Düpedüz yanlış bir düşüncedir bu.*

Yol Bilenler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu