PDF İndir

Yol Romanı PDF indir

Yol Romanı PDF indir, e-kitap sitemizde Yol Romanı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İrade Tuncay tarafından kaleme alınan Yol Romanı kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yol Romanı kitabını 9786055988821 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yol Romanı kitap özeti, Yol Romanı pdf oku, Yol Romanı yandex, İrade Tuncay e-kitap pdf, Yol Romanı PDF Drive, Yol Romanı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yol Romanı PDF Oku

Yol Romanı Kısa Özet

İrade Tuncay 9 Kasım 1959 senesinde aydın bir Azerbaycanlı ailesinin ilk evladı olarak Baküde dünyaya gözlerini açtı. Merhum babası Memmed Araz yalnızca Azerbaycanın değil Türk dünyasının millî şairidir. İlk, ortaokul ve liseyi (o vakitler Azerbaycanda ilk ve orta tahsil 11 yıldı) Baküde okudu. 1976 senesinde Bakü Devlet Üniversitesi Gazetecilik bölümüne girdi. Üniversite senelerında çeşitli gazeteler ve Azerbaycan Devlet Tv-Radyo kurumuyla yakın temasta oldu. 1982 senesinden bu yana televizyonun Gençlik ve Edebi Dram bölümünde yönetici ve redaktör olarak çalıştı, bi hayli beğeni alan bir çok programa imza attı. 1994 senesinde buradan ayrıldı ve 2002 yılına kadar yazar olarak yaşamını sürdürdi. 2002 senesinde Space televizyonuna şube müdürü olarak girdi ve burada Bir İçim İnsan başlığı altında hazırladığı seri programda Hamide Cavanşir, Kerim Mihmandarv, 100 Genç Delikanlı, 21 Azr İhtilali, Memmed Araz, Cafer Cabbarlı adlı filmlerin konusunu yazarak yapımcılığını yürüttü. 2006 senesinde Space Tvden ayrılarak Adalet gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi ve o yıldan beri bu görevini yürütmektedir. Çeşitli yayın organlarında yüzlerce makalesi ve söyleşileri yayımlanan yazarın, Sarı Odalar ve Yol Romanı adlı eserleri Azerbaycanda da Türkiyede de alakayla karşılanmıştır.

İrade Tuncay 2007 senesinde, Kadın Jurnalistler Birliği tarafından tertip edilen Basının Gelişiminde Yaptığı Yardımlardan dolayı ödüle layık görülmüştür. Aynı yıl Basın Konseyinin, Medya Açarı ödülünü elde etmiştir. Azerbaycanın bi hayli beğeni alan yazarı Akil Abbasla evli olan İrade Hanımın Tuğrul ve Tuncay adlı iki oğlu mevcuttur.

Çeşitli yayın organlarında yüzlerce makalesi ve söyleşileri yayımlanan yazarın, Sarı Odalar ve Yol Romanı adlı eserleri Azerbaycanda alakayla karşılanmıştır.

Yazarın Yol Romanı yazarın Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yaptığı seyahatlerdeki intibalarını okuyucuya aktarması yönünden mühimdir.

Yol Romanı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu