Tarih Kitapları

Yüzyılın Kitabı PDF indir

Yüzyılın Kitabı PDF indir, e-kitap sitemizde Yüzyılın Kitabı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sinan Meydan tarafından kaleme alınan Yüzyılın Kitabı kitabı 399 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yüzyılın Kitabı kitabını 9789751038616 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yüzyılın Kitabı kitap özeti, Yüzyılın Kitabı pdf oku, Yüzyılın Kitabı yandex, Sinan Meydan e-kitap pdf, Yüzyılın Kitabı PDF Drive, Yüzyılın Kitabı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yüzyılın Kitabı PDF Oku

Yüzyılın Kitabı Kısa Özet

Osmanlı’nın 1880’lerdeki, Cumhuriyet’in 1950’lerdeki *bağımlılığını* bilmeden, Atatürk’ün *tam bağımsızlık* mücadelesi kavranamaz. 1876 ve 1924 anayasalarını bilmeden bugünkü Başkanlık Anayasası’nın Türkiye’yi nereye götüreceği kestirilemez. Osmanlı’da dinsel hukuku, Mecelle’yi ve 1917 Aile Kanunnamesi’ni bilmeden bugünkü *müftülük nikâhı*nın amacı bilinemez. I. Dünya Savaşı’nı, İzmir’in işgalini, Atatürk’ün Anadolu’ya geçişini, Amasya Genelgesi’ni, Sivas Kongresi’ni, TBMM’nin açılmasını, Sakarya Savaşı’nı, Büyük Taarruz’u, Anadolu’daki Yunan zulmünü, İzmir’in ve İstanbul’un kurtuluşunu bilmeden; Vahdettin’i, Damat Ferit’i, Rıfat Börekçi’yi, Abdurrahman Kâmil Efendi’yi tanımadan Milli Mücadele anlaşılamaz. Said-i Nursi’yi tanımadan FETÖ anlaşılamaz. Misuri Zırhlısı’nı, Kore Savaşı’nı, NATO’ya kullanıcı hesabı, 6. Filo’yu, Kanlı Pazar’ı bilmeden Türkiye’de *Amerikancılık* bilinemez. Lozan’ın önemini kavramak için yalnızca Lozan’ı bilmek yetmez, önce Sevr’i bilmek gerekir; o da yetmez, 1950’lerde ABD ile imzalanan ikili antlaşmaları bilmek gerekir. Atatürk’ün önemini kavramak için yalnızca Atatürk’ü tanımak yetmez, Atatürk’ten önceki ve sonraki asker-sivil önderleri; II. Abdülhamit’i, Enver Paşa’yı, Vahdettin’i, İsmet İnönü’yü, Adnan Menderes’i de az çok tanımak gerekir. Atatürk’ü tanımak için Anatürk’ü, Zübeyde Hanım’ı tanımak gerekir. İşte *Yüzyılın Kitabı *nda bunlar ve daha fazlası var.

“Yüzyılın Kitabı *, bugün yaşadığımız güncel hadiselerin, 1860’lardan 1960’lara uzanan tarihsel arka planlarını anlatıyor, böylece tarihle bugüne ışık tutuyor.

*Yüzyılın Kitabı *nı okuyunca karşınıza *Yüzyılın Lideri *, yani Atatürk çıkıyor. 

Yüzyılın Kitabı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu