Edebiyat Kitapları

Zaman Kaybolmaz PDF indir

Zaman Kaybolmaz PDF indir, e-kitap sitemizde Zaman Kaybolmaz kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan Zaman Kaybolmaz kitabı 592 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Zaman Kaybolmaz kitabını 9786258431469 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Zaman Kaybolmaz kitap özeti, Zaman Kaybolmaz pdf oku, Zaman Kaybolmaz yandex, İlber Ortaylı e-kitap pdf, Zaman Kaybolmaz PDF Drive, Zaman Kaybolmaz Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Zaman Kaybolmaz PDF Oku

Zaman Kaybolmaz Kısa Özet

“Zamanın kaybolmuşu yoktur. Yaşanan her şey, müspet, menfi, bizi inşa eder. Yalnız bizi değil, bizden sonraki kuşakları da…
Yaşadıklarımızı anında belki en iyi biçimde inşa edemeyiz. Ama, onları değerlendirdiğimiz vakit; gelecek daha emin olur.
Hayat “gemi”mi bilmiyorum; “gemicilik” olduğu gerçektir. Yaşandıkça ve akılda tutuldukça daha iyi seyrüsefer ederiz.
Herkes kendi talihinin mimarıdır.
Yaşadıkları, an be an insanı oluşturur ve arkasında bıraktıkları, farkına varmadan önüne geçer.
Kader, gaipten yazılmaz. İnsan, kaderini kendi yazar.”

İlber Ortaylı

Yaşam tecrübesini paylaşmayı seven, zamanı koklayan ve her yaşında kendisine ayrı ödevler çıkaran, İstanbul âşığı nadide bir entelektüel İlber Ortaylı. O, Türk tarihçiliğinin dünya çapındaki en mühim isimlerinden biri olarak yalnızca tarihseverler için değil, ömrünü güzel biçimde yaşamak isteyenlere de bir rehber oldu daima.
İlber Ortaylı’nın yaşamöyküsünü okurlara sunan Zaman Kaybolmaz, nehir söyleşi lezzetini her yaştan okura tattırırken bir tarihçinin çocukluğunu, eğitim yaşamını, yetiştiği iklimi, etrafındaki mizaçları, tutkuya dönüşmüş meşgalelerini, değişen şehirlere ve ülkelere dair gözlemlerini, kısacası yaşamın bütününe olan yaklaşımını da ortaya seriyor. Bu anlamda bir tecrübeler kitabı olarak da okunabilir.
Zaman Kaybolmaz’ın sayfalarını çeviren tüm okurlar; İlber Ortaylı’nın engin anılar yumağını çözerken kendi hayatlarına eşsiz pratikler kazandıracak, yaşama daha değişik bir pencereden bakma imkânı bulacak, böylece daha manalı bir yaşamın peşinden gidecekler hiç şüphesiz…

Zaman Kaybolmaz PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu