Siyaset Kitapları

Zamanın Kelimeleri PDF indir

Zamanın Kelimeleri PDF indir, e-kitap sitemizde Zamanın Kelimeleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tanıl Bora tarafından kaleme alınan Zamanın Kelimeleri kitabı 278 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Zamanın Kelimeleri kitabını 9789750523434 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Zamanın Kelimeleri kitap özeti, Zamanın Kelimeleri pdf oku, Zamanın Kelimeleri yandex, Tanıl Bora e-kitap pdf, Zamanın Kelimeleri PDF Drive, Zamanın Kelimeleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Zamanın Kelimeleri PDF Oku

Zamanın Kelimeleri Kısa Özet

Yerli ve millî… Yeni Türkiye… Benim esnafım… Kimse kusura bakmasın… Büyük resmi görmek…
Fıtrat… Algı operasyonu… Ölü ele geçirme… Hassasiyetlerimiz… Hegemonya… Samimiyet… Hayırlı olsun… Sıkıntı yok… Paralel… Herkesi kucaklamak… Kadim… Medeniyet denen… Kurumları yıpratmak… Restorasyon… Marjinal… Fitne… Sadakat… İtibar… Çift başlılık…

Durmak yok… Sen kimsin… Biz, yaparız!… Gereği yapılır… Bedel… Kurunun yanında yaş… Manidar… Üst akıl… İltisak… İhbar celbi… Kayyım… Hiç farkı yoktur… İstifa… Merhamet… Olağanüstü… Şehitler ve şahitler… Bizim kültürümüzde yok… Malazgirt… Bayrak… Mehter… Dokunulmazlıklar… Öfke etiği… Kınama etiği… Mağdur… En doğal hakkım… Tahrik hakkı… Güruh… İbn Haldun… Felaket…

Tanıl Bora, Zamanın Kelimeleri’nde yakın tarihin siyasal yaşamında döne dolaşa tekrarlanan deyim ve söyleyişlerin, sloganların, kalıp kelimelerin izini sürüyor. Sorgulanmadan kullanılan sözcüklerin ve söz kalıplarının, kimi zaman nasıl *iktidarın lafları* olmaktan da çıkıp doğallaştığını, hatta arada bir muhalefetin de ezberine yerleştiğini ortaya koyuyor.

Kelimelerin, lâfların cari anlamlarına ve işlevlerine bakmanın, zihniyet repertuarı oluşturmaya yarayabilecek bir yanı var. Bir ideolojik anlam haritası çizme çabası. Yanı sıra, bu kalıp sözlerdeki başka imaları, arada bir yitik anlamları aramaya açılıyor.

Zamanın Kelimeleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu