Teknoloji Kitapları

Zırh Teknolojileri PDF indir

Zırh Teknolojileri PDF indir, e-kitap sitemizde Zırh Teknolojileri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tarık Baykara tarafından kaleme alınan Zırh Teknolojileri kitabı 512 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Zırh Teknolojileri kitabını 9789753071116 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Zırh Teknolojileri kitap özeti, Zırh Teknolojileri pdf oku, Zırh Teknolojileri yandex, Tarık Baykara e-kitap pdf, Zırh Teknolojileri PDF Drive, Zırh Teknolojileri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Zırh Teknolojileri PDF Oku

Zırh Teknolojileri Kısa Özet

Bu kitap, 35-40 yıldan fazla bir zamanda bir araya gelen birikimlerin eseridir. Yazarlar, kariyerleri ve yaşantılarında, zırh bilim ve teknolojileriyle alakalı çok mühim bilgi, tecrübe ve yoğun proje çalışmalarıyla, bu alanda Türkiye’de müstesna sayılabilecek konumdadırlar. Doğrudan zırh ve koruma teknolojileri kapsamı içindeki hammadde ve malzemeler, tasarım, araştırma ve geliştirme, yenilikçi ürün geliştirme, test ve analiz, doğrudan saha uygulamaları bu bağlamdadır.

Zırh, insanı, yapıyı yahut aracı koruma işlevi görür. Bir objeye, insana yahut araca doğrudan gelen silah, mermi, darbe yahut etkiye karşı, koruyucu bir örtü olarak da görülebilir. Savaş yahut çatışma ortamında yahut tehlike arz eden bir ortamda, oluşabilecek hasar, yaralanma yahut patlamalara karşı koruma işlevine sahiptir.

Ülkemiz, konumu, iç ve dış odaklı tehdit ve tehlikeler içinde, başta terörizm olmak üzere 21. yüzyılda çok mühim mücadeleler içindedir. Tüm ülkeyi yasa boğan son derece üzücü terör saldırılarıyla birden fazla vatandaşımızı, güvenlik görevlisi ve kahraman askerlerimizi şehit verdik ve bu ne yazık ki halen süren acılı bir zaman… Bundan dolayı, Türkiye için, kişisel koruma, araç ve gereçlerin, binaların, toplulukların muhafaza edilmesinın ne kadar mühim olduğu ortadadır. Bu nedenle Zırh Teknolojileri ülkemiz için kritik-stratejik bir alandır ve mutlak surette milli olması gerekmektedir.

Bu kitapla birlikte, emniyet ve güvenlik birimlerimiz, Silahlı Kuvvetlerimiz, bu alanda tasarım ve imalat yapan ufak, orta ve büyük ölçekli firmalarımız, devlete bağlı mühim kurum ve kuruluşlarımız, bilim ve teknoloji insanlarımız ve alakalı olabilecek her kesime yönelik olmasına gayret ettiğimiz bir eser ortaya çıkmıştır.

Zırh Teknolojileri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu