Teknoloji Kitapları

Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü PDF indir

Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü PDF indir, e-kitap sitemizde Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kemalettin Deniz tarafından kaleme alınan Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü kitabı 276 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü kitabını 9786254177729 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü kitap özeti, Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü pdf oku, Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü yandex, Kemalettin Deniz e-kitap pdf, Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü PDF Drive, Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü PDF Oku

Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü Kısa Özet

Grafik simge, bir görsel kodlama sistemidir. Grafik simgelere olan ihtiyaç artmakta ve buna bağlı olarak bu görsellerin kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Sözlük, bu görsel kodlama sisteminin ortak kullanım sorununa vurgu yapmayı, çeşitli standartlarda yayımlanan grafik simgeler ile bunların ilettiği mesajları siz değerli okurlarımıza sunmayı ve böylece simgelerin doğru anlaşılabilmesine klavuzluk etmeyi amaçlamaktadır.
Bölgesinde çekim gücü yüksek miktarda olan ve Avrupa Birliği kullanıcı hesabı yolundaki Türkiye`ye, dünyanın aşağı yukarı bütün noktasından her sene binlerce kişiyin geldiği, bir o kadar vatandaşın da yurt dışına çıktığı göz önüne alındığında, grafik simgelerin standart ve yönetmeliklere uygun olarak halka açık (kamusal) alanlar ile ürün etiket ve ambalajlarında kullanımının önemi ortaya çıkmaktadır. Grafik simgelerin ilettiği mesajların doğru bilinmesi aracılığıyla hem ürün ve kamusal alanların daha etkin, güvenli kullanılabilmesi hem de grafik simgelerin ortak kullanımı için faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların halka ulaşması sağlanmış olacaktır.
Grafik simgelerin, ortak bir kodlama sistemi hâline geldiği günlere erişilmesi ve Sözlüğün başta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız olmak üzere insanlığa faydalı olması dileğiyle…

 

Açıklamalı Grafik Simge Sözlüğü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu