Hukuk Kitapları

Adli Raporlama PDF indir

Adli Raporlama PDF indir, e-kitap sitemizde Adli Raporlama kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayhan Erbay tarafından kaleme alınan Adli Raporlama kitabı 158 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Adli Raporlama kitabını 9786257033930 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Adli Raporlama kitap özeti, Adli Raporlama pdf oku, Adli Raporlama yandex, Ayhan Erbay e-kitap pdf, Adli Raporlama PDF Drive, Adli Raporlama Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Adli Raporlama PDF Oku

Adli Raporlama Kısa Özet

Bireyler ceza mahkemelerinde bir suçun mağduru yahut tanığı olma veya suç işleme/suça sürüklenme; hukuk mahkemelerinde velayet, vesayet, şahsi ilişki yahut evlat edinmenin değerlendirilmesi gibi bir çok sebepten dolayı doğrudan yahut dolaylı olarak adli sisteme girebilmektedir. Bireyi adli sürece dahil eden olay ve deneyimler çoğunlukla travmatik nitelikte olup, birinin bedensel ve ruhsal sağlığına kalıcı biçimde zarar verici etkilere sahiptir. Bu nedenle, yetkin uzman kişiler tarafından olayın niteliği ve bireye içkin özellikler dikkate alınarak hassas ve özenli bir biçimde yürütülen kaliteli bir *adli görüşme* hem adaletin tesisi hem de adli sistem içindeki bireylerin ikincil örselenmelerinin önüne geçilmesi yönünden oldukça önem taşımaktadır.
Adli sistem içinde farklı disiplinlerden (Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Hizmet) gelen adli sistem uzman kişilerı, suça sürüklenen, mağdur yahut tanık çocuklar; şiddet mağduru kadınlar ve yaşlılar gibi diğer kırılgan gruplar; boşanmış yahut boşanma aşamasındaki çiftler ve çocukları gibi birden fazla farklı nedenle adli sürece dahil olmuş bireylere yönelik farklı hizmetler sağlamaktadır.
Bu kitapta, Adalet Bakanlığı bünyesinde mahkemelere hizmet vermekte olan psikolog, psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzman kişilerının gerçekleştirdikleri adli görüşme uygulamalarına yer verilmiştir. Bu bağlamda, adli görüşmelerin amacı, kapsamı, teknikleri ayrı ayrı ele alınmış; bunun bunun yanında en fazla karşılaşılan kırılgan gruplar (çocuklar, kadınlar, mülteciler ve yaşlılar) ile adli görüşme tekniklerine yönelik temel bilgiler ve uygulamada kullanılabilecek pratik teknikler sunulmuştur. Bu kitap, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Sosyal Hizmet Bölümleri mezunları ile adli alanla ilgilenen meslek elemanları ve uygulayıcılar için rehber niteliğindedir.

Adli Raporlama PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu