PDF

Ali Şeriati – İslam Bilim PDF Oku indir

Ali Şeriati – İslam Bilim PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Ali Şeriati – İslam Bilim kitabını araştırdık. Ayrıca Ali Şeriati tarafından kaleme alınan Ali Şeriati – İslam Bilim kitap özetinin yanı sıra, Ali Şeriati – İslam Bilim pdf oku, Ali Şeriati – İslam Bilim yandex, Ali Şeriati – İslam Bilim e-kitap pdf, Ali Şeriati – İslam Bilim PDF Drive, Ali Şeriati – İslam Bilim Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Ali Şeriati – İslam Bilim PDF indir Oku

Ali Şeriatı, çağımızın aydın din düşünürleri içinde mühim bir kişilik olarak yerini almıştır. Onun önemi, verdiği düşünce savaşımından doğmaktadır. Bir aydın olarak erdiği bilinci halkıyla paylaşma çabasıyla oradan oraya koşup durmuştur. Kitaplarıysa bu koşuşturmanın haritası gibidir. Toplumsal eylemlerin temeli olan düşünıne eylemini her yaştan, her kesimden öğrencileriyle birlikteyaratmak, düşünmeye toplumsal boyut kazandırmak için her şeyini vermeye hazır olmuştur hep. Şeriatı nin dile getirdiklerini anlayabilmek için onu bir din toplumbilimeisi olarak anlamak gereklidir. O, dine toplumsal bir ternet faal bir öğe olarak bakmaktadır. Dinin toplumdaki işlevi ilgilendirmektedir onu. Bir din düşünürü olarak hep bu dünyaya yöneliktir. İnsan ve toplum ediınierinin bu dünya çapındaki sonuçları mühimdir onun için. · Bundan dolayı dini terimleri yeni bir bakış açısıyla hayata kazandırma, onların toplumsal ve toplumbilimsel anlaınlarını yeniden yaşar kılına çabasındadır. Şeriatı, çalışma biçiıni olarak Batı’ dan bi hayli çok şey almıştır. Onun başarısında bu olgunun etkisi göz ardı edilmemelidir. O, Batı kültürünün Doğu insanları üzerindeki yetkisine başkaldıran, onunla savaşan bir aydın olmak yanında Batı’ da kullanılan bilimsel yönteınlerin aydın soruınluluk ve yükümlülüğünün de işin içinde olması koşuluyla iyi sonuçlar veren yöntemler olduğuna inanan bir düşünce adamıdır. Onun yönteme verdiği önem, çalışmalarına ayrı bir değer katınıştır.

İslan1-biliın, Ali Şeriatı’nin Hüseyniye-i İrşad Kurun1u’nda verdiği bir dizi derslerden oluşınaktadır. Şeriatl’nin, aynı adı taşıyan bir eseri daha mevcuttur ki o da Meşhed’ de verdiği derslerden buluşmaktedir. Elinizdeki İslam-bilim, Meşhed’ de bir araya gelen İslaın-bilim kitabının devaını niteliğindedir. İkinci İslam-bilim, yirmi yedi dersi içermektedir.

Ali Şeriati – İslam Bilim PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu