Teknoloji Kitapları

Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları PDF indir

Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları PDF indir, e-kitap sitemizde Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Berkün tarafından kaleme alınan Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları kitabı 752 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları kitabını 9789750407628 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları kitap özeti, Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları pdf oku, Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları yandex, Mehmet Berkün e-kitap pdf, Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları PDF Drive, Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları PDF Oku

Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları Kısa Özet

Atıksuların toplanması, arıtılması uzaklaştırılması ve denizlere deşarjı, su kaynaklarının ve çevrenin muhafaza edilmesinın ve sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi yönünden oldukça önem taşımaktadır. Bu çerçevede ülkelerin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlarlar. Atıksuların toplanması, arıtılarak uzaklaştırılması ve denizlere deşarjı, doğru biçimde dizayn edilmiş ve uygulanmış mühendislik yapıları ile olabilecekdür. Aynı zamanda, yapılan işin sürekli olarakliği ve güvenilir olması da mühimdir. Yapım ve işletme maliyetleri çok yüksek miktarda olan bu tesislere, ülkemizin her şehrinde ve kasabasında gereksinim duyulmaktadır. Atıksu arıtma, toplama ve denize deşarjı sistemleri, ihtiyaca göre ayrı ayrı yapılabildikleri gibi, birlikte de planlanabilirler.

Su mühendisliğinin gerçekte birbiri ile iç içe olan bu üç mühim konusu, kitapta geniş bir şekilde bir biçimde ele alınıyor. Üç bölümden bir araya gelen kitabın birinci bölümünde atıksuları toplama sistemlerinin, ikinci bölümde atıksu arıtma sistemlerinin, üçüncü bölümde ise denize deşarj sistemlerinin tasarım ve projelendirilmeleri ile alakalı esaslar veriliyor. Atıksu arıtma sistemleri konularında, membranların uygulanması ile bilgilere de bunun bunun yanında yer veriliyor. Bu konular, sistem boyutlandırma ve projelendirme emsallari ve çözümlü problemlerle destekleniyor.

Atıksu Mühendisliği: Toplama, Arıtma, Uzaklaştırma ve Denize Deşarj Yapıları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu