Müzik Kitapları

Ben Leyla Gencer PDF indir

Ben Leyla Gencer PDF indir, e-kitap sitemizde Ben Leyla Gencer kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Evin İlyasoğlu tarafından kaleme alınan Ben Leyla Gencer kitabı 352 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Ben Leyla Gencer kitabını 9789750843907 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Ben Leyla Gencer kitap özeti, Ben Leyla Gencer pdf oku, Ben Leyla Gencer yandex, Evin İlyasoğlu e-kitap pdf, Ben Leyla Gencer PDF Drive, Ben Leyla Gencer Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Ben Leyla Gencer PDF Oku

Ben Leyla Gencer Kısa Özet

Ünlü keman virtüozu Isaac Stern İlk 79 Yılım adlı kitabının önsözünde şöyle der: *Müziğin hizmetine girmek bir meslek edinmek değil, bir yaşam şekilidir. Bunun için iki şeye sahip olmalısın: Birincisi, ne olmak istediğin ile ilgili ufak yaştan bu yana kesin bir fikre; ikincisi, o isteğinin gerçekleşmesi için gereken özgüvene, mücadele gücüne ve gurura.*

İşte Leyla Gencer’in müzik macerası bu düşüncenin hayata yansıması olmuştur adeta.
Safranbolulu bir baba ile Polonyalı bir annenin kızı olan Leyla Gencer Çubuklu’da dünyaya gözlerini açtı, Fransız dadısının çokkültürlülüğü ve evde piyano çalan annesinin dile getirdiği Lehçe şarkılar aracılığıyla halen yaşamının ilk senelerında müzikle tanıştı. Soprano Arangi-Lombardi ile çalışması yaşamının dönüm noktalarından biri oldu. İlk opera temsilini Ankara’da verdi. 1953’te İtalyan radyosundaki kaydıyla da ilk kez sesini dünyaya açıkladı.

Leyla Gencer, ufak yaşından bu yana sahnede olmayı aklına koymuştu. Özgüveniyle, çalışkanlığıyla, savaşçı kişiliğiyle yaşamını bu fikre göre şekillendirdi. Opera kültürü olmayan bir ülkeden çıkıp, bu kültürle evrilmiş bir ülkenin, İtalya’nın ortasında kendini ispat etmek için verdiği mücadelelerle, tam yirmi beş yıl boyunca operanın mabedi sayılan La Scala’nın prima donna’sı oldu. Sonraki yirmi beş yıl da, ölünceye kadar, eğitimci olarak opera dünyasına hizmet etti.

Zamanının büyük sopranolarıyla girdiği rekabetle, tarihi şefler ve rejisörlerle birlikte çalışmasıyla, büyük bestecilerin gölgede kalmış yapıtlarını keşfetmesiyle, repertuvarındaki yetmiş üç opera ve canlı temsillerden elde edilen sesiyle yirminci yüzyıl opera tarihine geçmeyi başaran La Diva Turca, bugün de Divaların Divası olarak anılmaktadır.

Ben Leyla Gencer – La Diva Turca kitabı, sesiyle ve dramatik gücüyle iz bırakan sanatçıyı kişileştirerek kendini var etme yolculuğunda yaşadığı coşkularını, hayal kırıklıklarını, sevinçlerini, acılarını kendi ağzından hikâyeleştirirken, okuru operanın coşkulu senelerına götürüp müzik dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Ben Leyla Gencer PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu