PDF İndir

Bir Zamanlar Uşak Kültürü PDF indir

Bir Zamanlar Uşak Kültürü PDF indir, e-kitap sitemizde Bir Zamanlar Uşak Kültürü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halid Yılmaz Eralp tarafından kaleme alınan Bir Zamanlar Uşak Kültürü kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Bir Zamanlar Uşak Kültürü kitabını 9786055283728 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Bir Zamanlar Uşak Kültürü kitap özeti, Bir Zamanlar Uşak Kültürü pdf oku, Bir Zamanlar Uşak Kültürü yandex, Halid Yılmaz Eralp e-kitap pdf, Bir Zamanlar Uşak Kültürü PDF Drive, Bir Zamanlar Uşak Kültürü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Bir Zamanlar Uşak Kültürü PDF Oku

Bir Zamanlar Uşak Kültürü Kısa Özet

“Uşşak” yani Aşıklar diyarı neresidir?

Bugün Mûsiki dünyamızda değişik bir âhenge sahip olan Uşşak makamı adını nereden alır?

Köklü Osmanlı Kültürünün meydana geldiği şehre niçin “Uşşak” adı verilmiştir?

İnanç dünyamızda bir yol, bir râh olarak belirlenip insanlığın iki cihanına da ışık tutarak, tenvîr eden “Uşşakiler” adlı yol belirleyici oluşum nerede neşet etmiştir?

Ya Mende Bey? Şehir efsanesinde hangi hikâyede o anlatılır?

Halid Yılmaz`ın kaleminden engîn kültür birikimimiz, bize miras kalan vecize, deyim ve kıssalar, Antepliler Medresesi`nde Müderris olarak uzun süre görev yapan muhterem valideleri Ayişeyi Sıddıykanım`dan katre katre nakledilmektedir.

Geleneğimizden geleceğe anlayışıyla “Ehl-i İrfan Sözleri Edep İzân İzleri” taşıyan bir yaşamın akışından; tespit edilebilen kadarıyla hikmet, ibret ve hayret dolu konulardan tadımlık izleri okurken mâzî koridorunda değişik bir zamanda yolculuğa çıkacaksınız.

Bir Zamanlar Uşak Kültürü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu