PDF

Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı PDF Oku indir

Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı kitabını araştırdık. Ayrıca Bryan Sykes tarafından kaleme alınan Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı kitap özetinin yanı sıra, Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı pdf oku, Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı yandex, Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı e-kitap pdf, Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı PDF Drive, Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı PDF indir Oku

Ben nereden geliyorum? Kimbilir bu soruyu kendinize kaç kere sormuşsunuzdur? Anne-babamızı, hatta dedelerimizi tanıyor olabiliriz, fakat daha gerilere gitmeye çalıştığımızda, birçoğumuz, takip ettiğimiz izin sisler içinde kaybolduğunu görürüz. Lakin hepimiz, vücudumuzdaki her hücrede atalarımızdan gelen bir mesaj taşırız. Bu mesaj, DNA’mızda, yani nesilden nesle aktarılan genetik unsurlarımızda saklıdır. DNA’nın içinde yalnızca bireysel hikâyemiz değil, insan ırkının bütün hikâyesi kayıtlıdır. Bu hikâye, genetik teknolojisi bölgesindeki son gelişmeler aracılığıyla artık açıklığa kavuşmaktadır. Nihayet, geçmişten gelen bu mesajları anlamaya başiayabilecek duruma geldik. DNA’mız eski bir parşömen gibi solmuyor veya uzun zaman önce ölmüş bir cengâverin yeraltındaki kılıcı gibi paslanmıyor. Rüzgâr ve yağmur onu aşındıramıyor; ateş ve zelzele onu parçalayıp ufalayamıyor. Hepimizin içinde yaşayan, ta eski zamanlardan gelen bir seyyah o. Bu kitap, genetik biliminin açıkladığı şekliyle dünya tarihi ile ilgilidır. Türümüzün, yani Homo sapiens’in tarihinin genlerimize kayıtlı olduğunu ve bu tarihin çok gerilere, ilk yazılı belgelerin veya taş yazıtların aktardığı zamanlardan bile çok öncesine gittiğini göstermektedir. Bu genler, 100 bin yıldan da önce başlamış olan ve en son kısımları hepimizin hücrelerinde saklı duran bir hikâyeyi ifade etmektedir. Bu bunun yanı sıra benim de hikâyem. Halen faal olarak çalışan bir biliminsanı olarak, bu günleri görebildiğim ve modern genetik biliminin olabilecek kıldığı geçmişe doğru bu harikulade seyahate aktif bir biçimde katılabildiğim için kendimi çok şanslı addediyorum. Binlerce yıllık iskeletlerde DNA bulmuş, sonra dostlarımda da aynı genlerin olduğunu görmüştüm.

Daha da ilginci, hepimizin, annelerimiz vasıtasıyla, on binlerce yıl önce yaşamış birkaç kadından türemiş olduğumuzu keşfettim. Bu kitap boyunca, bu keşiflerin perde arkasında yatan, öncü nitelikteki incelemelerin getirdiği heyecan ve üzüntüleri sîzlere aktaracağım. Bu sayfalarda, bir genetik laboratuvarında aslında neler olup bittiğini göreceksiniz. Hayatın her alanında olduğu gibi, bilimin de iyi ve kötü günlen, kahramanları ve kötü adamları var.

Bryan Sykes – Havva’nın Yedi Kızı PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu