Roman Kitapları

Çingene Masalları Özel Ayracıyla PDF indir

Çingene Masalları Özel Ayracıyla PDF indir, e-kitap sitemizde Çingene Masalları Özel Ayracıyla kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Francis Hindes Groome tarafından kaleme alınan Çingene Masalları Özel Ayracıyla kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çingene Masalları Özel Ayracıyla kitabını 9786057605146 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çingene Masalları Özel Ayracıyla kitap özeti, Çingene Masalları Özel Ayracıyla pdf oku, Çingene Masalları Özel Ayracıyla yandex, Francis Hindes Groome e-kitap pdf, Çingene Masalları Özel Ayracıyla PDF Drive, Çingene Masalları Özel Ayracıyla Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çingene Masalları Özel Ayracıyla PDF Oku

Çingene Masalları Özel Ayracıyla Kısa Özet

Dünyanın en neşeli ve özgür ruhlu halkı Çingenelerin masalları…

Dünya üzerinde Çingenelerden daha kapsamlı bir alana yayılmış başka bir halk yoktur. Gittikleri her yere masallarını da götürmüş ve dilden dile yayılmalarını sağlamışlardır. Bu masallar Çingenelerin sivri dilini, cesaretini, hayal gücünü, vahşi doğasını ortaya koyarken müzik, doğa ve özgürlük sevgilerine de göze çarpmaktadır.

Kendini Çingene yaşamına adayan halkbilimci Francis Hindes Groome tarafından derlenen bu masallar, Çingenelerin renkli dünyasını gözler önüne çıkarıyor.

Bu kitapta Türk, Romen, Bukovina, Transilvanya, Slovakya, Moravya, Bohemya, Polonya, İngiliz, Galler ve İskoç Çingenelerinin masalları ayrı ayrı ele alınırken başka halkların masallarıyla ilişkileri de ortaya konuyor.

Geçmişle geleceği birbirine bağlayan bu masallar, masal seven herkesin kitaplığında bulunmalı.

Çingene Masalları Özel Ayracıyla PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu