Müzik Kitapları

Çoksesli Müzikte Besteleme PDF indir

Çoksesli Müzikte Besteleme PDF indir, e-kitap sitemizde Çoksesli Müzikte Besteleme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Vefa Terzioğlu tarafından kaleme alınan Çoksesli Müzikte Besteleme kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Çoksesli Müzikte Besteleme kitabını 9786054957989 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Çoksesli Müzikte Besteleme kitap özeti, Çoksesli Müzikte Besteleme pdf oku, Çoksesli Müzikte Besteleme yandex, Vefa Terzioğlu e-kitap pdf, Çoksesli Müzikte Besteleme PDF Drive, Çoksesli Müzikte Besteleme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Çoksesli Müzikte Besteleme PDF Oku

Çoksesli Müzikte Besteleme Kısa Özet

Bu kitapta besteleme sürecini mercek altına alan ve herhangi bir müzikal düşünceyi, müziksel anlatım kaidelerina uygun bir biçimde oluşturma metotlarıne yer verilmiştir. Bu bakımdan kitapta çoksesli müziğin ve eser bestelemenin temel taşlarını oluşturan motif, ezgi, ritim, armoni, kontrpuan, doku gibi anlatım araç ve metotlarınin bir bestenin içinde yer alma şekillerini inceleyen kavramlar ele alınmaktaciır.

Kitabın bölümleri, müziksel ifade sisteminin ögelerinden başlayarak ülkeler arası sanat müziği türlerinde yüzseneler içinde olgunlaşmış olan anlatım prensipleri ve besteleme sürecinin aşamaları ile alakalı bilgi verecek biçimde sıralanmıştır.

Verilen eser emsallari, anlatılan konu ile alakalı hususlar` en yoğun ve en çarpıcı biçimde aktaracak biçimde seçilmiştir. Eser emsallari kimi durumlarda dönem, tür ve ekole göre; kimi durumlarda ise konuya ilişkin içerdikleri görsel ve işitsel unsurların açıklayıcı ve destekleyici olma potansiyeline göre tercih edilmiştir. Kitaptaki bazı eser emsallari Barok yahut Klasik Dönem bazıları ise Romantik, Çağdaş ve Modern Dönem bestecilerine aittir. Bunun yanında seçilen eser türlerinin çeşitliliğine de özen gösterilmiştir. Böylelikle, eser emsallari seçiminde dönem, ulusal kimlik, tür yahut stil gibi hususlarda herhangi bir sınırlama gözetilmemiştir. Kitapta yer verilen konular -dönemlerin ve besteci kimliklerinin sergiledikleri değişikliklara rağmen- temel besteleme metotlarınin ülkeler arası sanat müziği çerçevesinde çözümlenmesinde ortak ilkelerin saptanması da amaçlanmıştır.

Kitabımızın, başta müzik öğrenci ve öğretmenleri olmak üzere bestecilikle ilgilenen herkese yardımcı ve yararlı olması dileğiyle.

Çoksesli Müzikte Besteleme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu