Teknoloji Kitapları

Dahice Hatalar PDF indir

Dahice Hatalar PDF indir, e-kitap sitemizde Dahice Hatalar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mario Livio tarafından kaleme alınan Dahice Hatalar kitabı 328 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dahice Hatalar kitabını 9789752126039 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dahice Hatalar kitap özeti, Dahice Hatalar pdf oku, Dahice Hatalar yandex, Mario Livio e-kitap pdf, Dahice Hatalar PDF Drive, Dahice Hatalar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dahice Hatalar PDF Oku

Dahice Hatalar Kısa Özet

Herkes Hata Yapar! Tarihe Damgasını Vurmuş En Büyük Dâhiler Bile!

Charles Darwin, William Thomson (namı diğer Lord Kelvin), Linus Pauling, Fred Hoyle ve Albert Einstein… Bu isimlerin hepsi bilime olağanüstü katkılarda bulunmuş, fikirleriyle bilim tarihinde adeta devrim yaratmıştı.Lakin onlar bile hatadan muaf değildi ve hepsi de bir dönem fena çuvallamıştı. Darwin yaşadığı dönemin hâkim görüşlerine yenik düşerek Doğal Seçilim teorisini yüzüne gözüne bulaştırmıştı. Muhteşem Lord Kelvin Dünya`nın yaşını yanlış hesaplamıştı. 20. yüzyılın en mühim kimyagerlerinden, iki Nobel ödüllü Linus Pauling rakiplerini alt etme telaşına yenik düşmüş ve DNA için hatalı bir model geliştirmişti. Astrofizikçi Fred Hoyle, Büyük Patlama teorisinin isim babası olmasına rağmen, evrene böyle bir başlangıcı yakıştıramamıştı! Ve “deha” dendiğinde ilk akla gelen isim Albert Einstein, evreni dengede tutan güçler ile ilgili yanlış bir görüş ileri sürmüştü.

Sonuç olarak, bu beş bilim insanı hatalarına rağmen ve belki de o hatalar aracılığıyla, evrene bakış açımızı değiştirmişti. Mario Livio`nun bu kitapta müthiş bir berraklıkla açıkladığı gibi, hatalar bilimsel gelişme için vazgeçilmezdi!

Dahice Hatalar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu