Tarih Kitapları

Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt PDF indir

Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt PDF indir, e-kitap sitemizde Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Halil İnalcık tarafından kaleme alınan Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt kitabı 2872 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt kitabını 9786254058950 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt kitap özeti, Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt pdf oku, Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt yandex, Halil İnalcık e-kitap pdf, Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt PDF Drive, Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt PDF Oku

Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt Kısa Özet

Osmanlı tarihçiliğinin çağımızdaki en büyük isimlerinden Halil İnalcık’ın yarım yüzyılı aşan çalışmalarının bir ürünü olan 5 ciltlik Devlet-i ‘Aliyye külliyatı bu özel baskı ile bir araya getirildi. Sınırlı sayıda, sert kapak ve özel kâğıda basılan bu edisyonu sıralı numaralandırılmış olarak okurlarımıza paylaşmak istedik.

Devlet-i ‘Aliyye’nin birinci cildi Osmanlı Devleti’nin bir beylikten Balkanlar ve Ortadoğu’ya hükmeden kuvvetli bir imparatorluğa dönüşümünü konu alır. İkinci cilt, padişah ve devlet otoritesinin zayıfladığı 17. yüzyılın ilk yarısındaki iktidar mücadelelerini inceler. Üçüncü cilt, merkezi devlet otoritesinin yeniden kurulduğu *Köprülüler* dönemini, Orta Avrupa’da Habsburglarla süren uzun iktidar savaşını, malî ve siyasî bunalıma karşı çözüm arayışlarını ayrıntı kısmıyla ele alır. Dördüncü cilt ise, Osmanlı Devleti’nin geçirdiği askerî ve malî dönüşümü mercek altına alır, Tanzimat ve Meşrutiyet dönemine kadar uzanan zamanda gelişen hadiseleri takip eder.

Ayrıca Birinci Dünya ve Kurtuluş Savaşları sonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına uzanan geniş bir kesit sunar. Osmanlı Devleti’nin kuruluş devrinin, hukukî ve idarî teşkilâtının, ekonomik, sosyal ve toplumsal altyapısının geniş bir şekilde olarak işlendiği Devlet-i ‘Aliyye külliyatının beşinci cildi, Osmanlı-Avrupa ilişkileri, Annales Okulu ve bu okulun Osmanlı tarih incelemelerina etkisiyle sonlanıyor. Halil İnalcık’ın beşinci cilt için bir araya getirdiği İngilizce ve Türkçe makalelerinin olduğu eserde, bunun bunun yanında serinin tamamını ihtiva eden geniş bir şekilde bibliyografveya sunulmaktadır.

Devlet-i Aliyye – Sert Kapak 5 Cilt PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu