Tarih Kitapları

Dessas PDF indir

Dessas PDF indir, e-kitap sitemizde Dessas kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ömer Alpay Koçak tarafından kaleme alınan Dessas kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dessas kitabını 9786056970047 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dessas kitap özeti, Dessas pdf oku, Dessas yandex, Ömer Alpay Koçak e-kitap pdf, Dessas PDF Drive, Dessas Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dessas PDF Oku

Dessas Kısa Özet

Koşuyordum ama biraz sonra göreceğim manzara karşısında neler hissedecektim bilmeden ayaklarım bedenime uyumsuz bir biçimde koşuyordum yalnızca… Hatırlayamıyorum yanımda birkaç kişi ile odanın girişine geldiğimde gördüğüm manzara odanın ortasında çatının kalasına dolanmış kalın bir iple Bilge Li Mancho kendini asmıştı. Sadece yüzünü göremiyordum. Kafasına bir çuval geçirmiş adeta benim kendisini o halde görmemi istemiyormuş da o nedenle bir ufak çuval parçasını başına giymişti. Üzerindeki kıyafet ise onun en sevdiği tek parçadan bir araya gelen belinde siyah kuşakla bağladığı üzeri narçiçekleri ile motifler işli ipekten beyaz elbisesi vardı… Ardımdan gelen kalabalığın omuzuma çarpmasıyla kendime gelmiştim Gelenler Hükümdar Kao ve Yardımcılar Fuwei ve Zijun’du. Hükümdarın askere emri ile:

-İndirin ipten bilgeyi!

Askerler hızla hareket edip ayağı ile devirdiği ahşap sandalyeyi yerleştirip biri Bilgeyi kucaklarken diğerinin boğazını sıkan ipi kılıcı ile kesmesiyle askıdan kurtulmuştu. Yere yavaşça yatırılan Li Mancho’yu bu biçimde görmek aklımın ucundan bile geçmezdi. Hükümdarın keskin sesiyle askerlere:

-Başını da açın!

Demesiyle askerler birliktece boğazına oturmuş ipi zar zor gevşetip ipten boğazı kurtarmış geride öylece duran ufak çuvalı yavaşça çıkartmaya başlamışlardı ki biraz sonraki göreceğim yüzü belki de asla unutmayacaktım. Bilge Li Mancho’yu ne zaman hatırlayacak olursam biraz sonraki göreceğim boğularak can verdiği yüzünü görecektim. Askerin çuvalı başından yavaşça çıkarması ardından…

Dessas PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu