Ekonomi Kitapları

Dijital Pazarlama Stratejileri PDF indir

Dijital Pazarlama Stratejileri PDF indir, e-kitap sitemizde Dijital Pazarlama Stratejileri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Koray Odabaşı tarafından kaleme alınan Dijital Pazarlama Stratejileri kitabı 292 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Dijital Pazarlama Stratejileri kitabını 9786057932969 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Dijital Pazarlama Stratejileri kitap özeti, Dijital Pazarlama Stratejileri pdf oku, Dijital Pazarlama Stratejileri yandex, Koray Odabaşı e-kitap pdf, Dijital Pazarlama Stratejileri PDF Drive, Dijital Pazarlama Stratejileri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Dijital Pazarlama Stratejileri PDF Oku

Dijital Pazarlama Stratejileri Kısa Özet

Dijital Pazarlama Stratejileri 2019 kitabı, başarısı ispatlanmış etkili dijital pazarlama taktiklerini, kolay anlaşılır ve sonuca dönük biçimde anlatıyor.

Dijital pazarlama alanında 20 yıllık tecrübenin yansımasını bulacağınız kitapta, aşağıdaki 5 hususta başarıya ulaşmak için yapılması gerekenler anlatılıyor:

1. *Böl ve Fethet* Yöntemi

1,3 milyar web sitesi müşteri kazanmak için mücadele verirken, günde 10.000 pazarlama mesajı gören bireylerin dikkat süresi 8 saniyeye düştü. Böyle bir ortamda geniş kitlelere genel mesajlar vererek ilgilerini çekmek artık olabilecek olmuyor. Hedef kitleyi alt gruplara bölmek ve ilgi eşiklerini geçmek için her gruba odaklı mesajlar vermek gerekiyor.

2. Arama Motoru Optimizasyonu (seo)

Diğer siteleri geçerek hedef sözcüklerde Google’da nasıl önde gelinebilir?

Araştırma, strateji belirleme ve anahtar kelime seçimi, site üzerinde uygulama, site altyapı ve kullanışlılık durumunu geliştirme, web ortamından siteye bağlantı sağlama ve arama sonuç sayfası performansını geliştirme konularında yapılması gerekenler bu bölümde geniş bir şekilde olarak anlatılıyor.

3. Dijital Reklam Yönetimi

Google Ads ve Facebook reklam sistemlerinde en iyi dönüşümü sağlayan stratejilere yer verilen bu bölümde, en iyi sonucu almak için reklam ayarlarının nasıl düzenlenmesi gerektiği, kelime seçim ve uygulama stratejileri, yüksek kalite puanı elde etme yolları konularında geniş bir şekilde bilgi sunuluyor. En çok kullanılan metin, görsel ve sosyal reklam modelleri ile başarı sağlayacak stratejilere ve örneklere yer veriliyor.

4. Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya aracından somut ticari sonuç elde etmek için yapılması gerekenlerin anlatıldığı bu bölümde, uygulanacak en etkili stratejiler Facebook, Instagram, Twitter, Youtube ve Linkedin gibi site bazlı olarak ayrıştırılmış biçimde sunuluyor.

5. E-bültenler

E-bülten formatı, içeriği, gönderim zamanlaması ve sıklığı gibi konularda en iyi sonucun nasıl elde edilebileceğinin anlatıldığı bu bölümde performans analizine yer veriliyor.

Kontrol Listeleri ve Yapılması Gereken İşler 

Sonuç almaya yardımcı olmak için kitabın her bölümünün sonunda 30 maddelik kontrol listeleri (checklist) yer alıyor. Bunun yanında, bölüm içinde anlatılan konuları toplu olarak inceleme ve çalışmaları kontrol etme olanağı oluyor.

Ayrıca her bölümün sonunda, bu kitabı okuduktan sonra uygulamaya geçmek için yapılması gereken işlere yer veriliyor. Böylelikle birden fazla diğer kitapta meydana geldiği gibi, kitabı okumak ve harekete geçmek içindeki kopukluk ortadan kalkıyor.

Limitli bütçelerle bile çok iyi sonuç veren *Böl ve Fethet* yöntemi, önceden birden fazla marka için uygulandı ve o markaların önceki çalışmalarına göre büyük dönüşüm artışı sağladı.

Şimdi sıra sende!

Dijital Pazarlama Stratejileri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu