Tarih Kitapları

Din ve İdeoloji PDF indir

Din ve İdeoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Din ve İdeoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şerif Mardin tarafından kaleme alınan Din ve İdeoloji kitabı 182 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Din ve İdeoloji kitabını 9789754700480 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Din ve İdeoloji kitap özeti, Din ve İdeoloji pdf oku, Din ve İdeoloji yandex, Şerif Mardin e-kitap pdf, Din ve İdeoloji PDF Drive, Din ve İdeoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Din ve İdeoloji PDF Oku

Din ve İdeoloji Kısa Özet

Türkiye`de düşünce tarihi, din ve siyaset sosyolojisine yaptığı mühim katkılar sebebiyle düşünce yaşamımızın öndegelen isimlerinden birisi olan Şerif Mardin, toplumumuzda yüzyılı aşkın bir süredir gündemde kalan din, modernleşme, Batılılaşma gibi olguları resmi yorumun da yerleşik muhalif söylemlerin de dışında kalarak, toplumsal zemin ve arka planlarıyla birlikte inceler.

Mardin`in pozitivist Batı düşüncesinin Türkiye`de egemen görüşle birleşerek şekillendirdiği “kabul edilmiş” eğilim ve yönteme kapılmayışı, toplumsal değişim enerjiklerini genelgeçer kalıplara sokmayışı, resmi ideoloji ve Kemalist söylemin etkilerinden uzak kalışı, onu “Cumhuriyet aydınları”nın mühim bir kesiminden kalın çizgilerle ayırır ve bütün eserlerini toplumbilim dünyamızda bunun bunun yanındalıklı bir yere koyması gerektirir.

Din ve İdeoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu