PDF İndir

Drina’da Son Gün PDF indir

Drina’da Son Gün PDF indir, e-kitap sitemizde Drina’da Son Gün kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Faik Baysal tarafından kaleme alınan Drina’da Son Gün kitabı 439 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Drina’da Son Gün kitabını 9786055092153 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Drina’da Son Gün kitap özeti, Drina’da Son Gün pdf oku, Drina’da Son Gün yandex, Faik Baysal e-kitap pdf, Drina’da Son Gün PDF Drive, Drina’da Son Gün Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Drina’da Son Gün PDF Oku

Drina’da Son Gün Kısa Özet

Balkanlar ve Türkler etle tırnak misali, birbirinden ayrılamazdı. Türkler o topraklar için kanını dökmüş, o topraklar da Türkleri bağrına basmıştı. Balkanlar’da yaşayan Türkler için Drina vatan toprağıydı.

İkinci Dünya Savaşı’nın sert rüzgârları insanları savurup köklerinden koparmadan önce Drina sokaklarında gezen Türkler, gün gelip o sokaklarda cehennem azabı çekeceklerini bilemezlerdi. O güne kadar barış içinde yaşanan topraklarda artık istenmez olmuşlardı. Tito öncesi Yugoslavya`da hüküm süren Alman idaresi kendilerine yakın gibi gözükse de Türkler, vatanlarında, yani Yugoslavya topraklarında artık can güvenliğinden yoksunlardı. Balkan`ı mesken tutmuş çetecilerin katliam ve tecavüzleri de giderek Türkler üzerine yoğunlaşıyordu. Canlarını kurtarmak için kaçmaktan başka çareleri yoktu. Tek tesellileri göç etmeye zorlandıkları bu topraklara bir gün geri dönmeleri umuduydu.

Drina’da Son Gün, Faik Baysal’ın usta kaleminden çıkmış, Yugoslavya’da yaşayan Türklerin, o topraklarla vedalaşmasını anlatan belgesel niteliğinde bir romandır. 100 Temel Eser içinde de bulunan bu roman, bir döneme ışık tutmaktadır.

 

Drina’da Son Gün PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu