Roman Kitapları

Düşümde ve Dışımda PDF indir

Düşümde ve Dışımda PDF indir, e-kitap sitemizde Düşümde ve Dışımda kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Orhan Duru tarafından kaleme alınan Düşümde ve Dışımda kitabı 160 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Düşümde ve Dışımda kitabını 9789750853722 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Düşümde ve Dışımda kitap özeti, Düşümde ve Dışımda pdf oku, Düşümde ve Dışımda yandex, Orhan Duru e-kitap pdf, Düşümde ve Dışımda PDF Drive, Düşümde ve Dışımda Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Düşümde ve Dışımda PDF Oku

Düşümde ve Dışımda Kısa Özet

Düşümde ve Dışımda, klasik öykünün kalıplarını bozarak yeni bir anlatı dili geliştiren 1950 Kuşağı’nın ele avuca sığmaz yazarı Orhan Duru’nun dokuzuncu kitabı.

Tıpkı kentin karmaşası gibi, birbirinin içine geçmiş olaylarla, olgularla, durumlardan ve sözcüklerden üreyen yeni çağrışım ve sıçrayışlarla örülü Duru’nun öyküleri. Seçimlerden kokorece, küreselleşmeden dürüme, iletişimden özelleştirmelere, iklimden arkeolojiye, sokaklardan evlere, kısacası günlük yaşamın içinde olup da değinmediği konu yok hemen hemen.

Orhan Duru’nun yaşadığımız çağa ilişkin bu düş gücü, ironi ve hiciv dolu metinlerini keyifle okuyacaksınız. “İstanbul olimpiyatlarını düşünüyorum gözlerim kapalı. Bir yerde start veriliyor. Göstericiler ile polis içinde yarışma ve çatışma başlıyor. Molotofkokteylleri atılırken Samaranch gelip sporcularımızı yanaklarından öpüyor. Koşularda yarışmacılar pistteki çukurlara düşüyor. Üç adım atlamada mehter takımı araya giriyor alkışlar içinde. Ardından İbo sahneye çıkarak tüm dünyaya barış ve lahmacun mesajı veriyor ve tüm bunları CNN canlı olarak yayınlıyor. Habitat’ta deneyimimizi artırdığımız için atletlerimizin enerji açığını kapatmaya uğraşıyoruz. Bunun yanı sıra sular kesiliyor ve yarışı ter içinde bitirmiş atletler duş yapamadıklarından Cağaloğlu Hamamı’nı açıyoruz onlara, kese, sabun ve birer peştamal.”

Düşümde ve Dışımda PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu