Psikoloji Kitapları

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz PDF indir

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz PDF indir, e-kitap sitemizde Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alan Jacobs tarafından kaleme alınan Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz kitabını 9786057628442 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz kitap özeti, Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz pdf oku, Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz yandex, Alan Jacobs e-kitap pdf, Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz PDF Drive, Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz PDF Oku

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz Kısa Özet

Çok satan bir yazar ve tanınmış bir kültür eleştirmeni olan Alan Jacobs, yaşamının mühim bir bölümünü çok sık çatışan toplulukların kültürel savaşları içinde geçirdi. Siyasi, sosyal ve dini açıdan bizleri ayıran mühim meselelerle yüz yüze kaldığı senelerda, Jacobs; en sert anlaşmazlıkların çoğunun ayrılmaya mahkûm olduğumuz için değil, bu çatışmalara katılan bireylerin düşünmeyi bilmediği için gerçekleştiğini öğrendi.

Pek çoğumuz düşünmek istemeyiz. Düşünmek zordur. Düşünmek bizi aşina olduğumuz ve rahat alışkanlıklarımızın dışına çıkmaya zorlayabilir ve kafa dengi dostlarımızla ilişkilerimizi karmaşık bir hâle getirebilir. Bilgiyi tüketme alışkanlıklarımız, sosyal platform, partizanlık ve önyargılarımız söz konusu olduğunda düşünmek yorucu ve zaman alıcıdır. Neden düşünelim ki?

Zekice yazılmış ve son derece keyifli bu kitapta Jacobs, düşünme eyleminin ortaya çıkamamasında bize etki eden bir çok gücü tanımlıyor. Doğru düşünmenin ne anlama geldiğine dair sahip olduğumuz bir çok efsaneye son noktayı koyuyor.

Jacobs hepimizin, zihinsel hayatlarını, bizi rahatsız eden önüne geçerden geri alabileceğini ileri sürüyor. Eğer kolektif olarak düşünmeyi öğrenirsek, birlikte yaşamayı da öğrenebiliriz.

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu