PDF İndir

Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum PDF indir

Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum PDF indir, e-kitap sitemizde Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Isabelle Filliozat tarafından kaleme alınan Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum kitabı 112 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum kitabını 9786051980447 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum kitap özeti, Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum pdf oku, Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum yandex, Isabelle Filliozat e-kitap pdf, Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum PDF Drive, Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum PDF Oku

Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum Kısa Özet

Evet ufak dostum, sen de arada bir her şeyi kırıp dökmek, çılgınlar gibi koşmak, en iyi arkadaşına sımsıkı sarılmak, sevinçten zıplamak, hıçkıra hıçkıra ağlamak mı istiyorsun? Öyle mi? Bu yaşadıklarına duygu patlaması denir. Haydi, kitabı aç ve kendi içinde neler olup bittiğini anla. Fransa’da pozitif ebeveynlik yönteminde öncü psikoterapist Isabelle Filliozat ile psikoterapist ve çocuk terapisti Virginie Limousin tarafından kaleme alınan, yayımlandığı günden bu yana birden fazla ülkede çoksatanlar listelerinde bulunan Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum, 100’den fazla etkinlik ve ebeveyn kitapçığıyla birlikte çocukların içlerinde neler olup bittiğini anlayabilmeleri, *duygularının efendileri* olabilmeleri için özel olarak hazırlandı.

*Duyguyu anlama ve aktarma becerisi için kıymetli bir kitap bu. Ebeveynlerin de mutlaka okumasını dilerim.*

– Dr. Gülcan Özer

Kitabın arkasındaki ebeveyn kitapçığından:

“Çocukların duygusal beyin gelişimleri sürdüği için dünyaları zengin ve coşkundur. Bu coşkuyu doğru yönlendirebilmek ve günlük yaşamı onlarla birlikte keyif içinde yaşamak için, çocukların duygusal zekâlarını beslemek son derece mühimdir. Büyüdüklerinde onlara profesyonel veya özel yaşamları boyunca başarı ve mutluluk getirecek olan şey iyi notlardan ziyade kalp zekâsıdır. Tanımlamak gerekirse duygusal zekâ, verilen duygusal ve strese dayalı tepkileri yönetebilme kapasitesi, kendimize ait hisleri tanımlayabilme ve ifade edebilme, nereden kaynaklandıklarını anlayıp onları anlık tetikleyen unsurları ve en derinlerde yatan nedenleri sezinleyebilme yetisidir. Ne hissettiğimizin başkalarını kırmadan bilinmesinı sağlamak, onları uygun bir biçimde ifade etmeyi bilmektir. Başkalarına davranışlarımızın karşı tarafta ne tür bir etki bıraktığını ölçebilmektir. Aynı zamanda bir başkasına ait duyguları da anlayabilme ve empati kurarak doğru tepki verebilme kapasitesidir. Artık korkularımızdan korkmamanın ve onları aşmanın yollarını bilmektir. Bizi kızdıran birinin yüzüne karşı bunu söyleyemediğimiz için, alakasız birine karşı öfkelenmemeyi bilmektir. Üzgün olduğumuzda ağlamayı bilmek, neşeli olduğumuzda ise sevinçten zıplamaktır. Tepkilerimizin ölçüsü kaçtığında kendimizi sakinleştirmeyi bilmektir. Kısa olarak kendimiz ve başkalarının içinde olup bitenlere karşı bir farkındalık geliştirmek ve duruma uygun davranış modelini oluşturabilmektir. Elbette ki her şey bu etkinlik kitabı aracılığıyla öğrenilemez. Bu eser bir serinin başlangıcıdır, duygu dünyasına bir giriştir. Çocuğunuzun duygusal zekâsını besleyecek ve yeni duygusal beceriler edinmesini sağlayacak keyifli etkinlikler sağlamaktadır.”

Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu