Psikoloji Kitapları

Duygusal Şema Duygusal Zeka PDF indir

Duygusal Şema Duygusal Zeka PDF indir, e-kitap sitemizde Duygusal Şema Duygusal Zeka kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cem Keçe tarafından kaleme alınan Duygusal Şema Duygusal Zeka kitabı 440 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Duygusal Şema Duygusal Zeka kitabını 9786054912698 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Duygusal Şema Duygusal Zeka kitap özeti, Duygusal Şema Duygusal Zeka pdf oku, Duygusal Şema Duygusal Zeka yandex, Cem Keçe e-kitap pdf, Duygusal Şema Duygusal Zeka PDF Drive, Duygusal Şema Duygusal Zeka Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Duygusal Şema Duygusal Zeka PDF Oku

Duygusal Şema Duygusal Zeka Kısa Özet

Duygusal zekânız İle Yaşam Senaryonuzu Değiştirin!

*Duygusal şema*, çocukluk travmalarına bağlı olarak gerçekliğin olumsuz yorumlanması, yıkıcı ve olumsuz deneyimlenmesi sonucu bir araya gelen, insanın iç dünyasına yerleşen, kendini tekrar etmek ve gerçekleştirmek için uygun koşulları yaratmaya çalışan bilinçdışı bir düzenektir. Travmatik anıların, yıkıcı duygusal tecrübelerin ve ruh durumunun belirleyicisi olan duygusal şemalar, her yeni olumsuz deneyimle sürekli olarak güçlenir.

Duygusal şemalar, insanın bilişleri, düşünceleri, duyguları, bedensel duyumları, hisleri, inançları, anıları ve davranışlarının birbirleriyle karşılıklı etkileşiminden oluşmuş yaşam senaryolarının ana temalarıdır. Duygusal şemaları zihnimizdeki iktidardan indirerek yaşam senaryomuzu bizi mutlu edecek biçimde değiştirmek duygusal zekâmızı geliştirip güçlendirilmemizle olabilecek olur.

Psikoterapist & Yazar & Eğitmen Cem KEÇE

Sanal Ve Kurgulanmış Gerçeklik Algısı: *Duygusal şema*

*Duygusal şema*, kaçıp sığındığımız sahte ve bilinçdışı bir *yuva*dır. Çocuklukta deneyimlediğimiz, bilinçdışımızda kökleşmiş travmatik yaşam sahneleri, zamanla yetişkin yaşamımızın kaçış yerleri haline gelir. Üstesinden gelemeyeceğimize inandığımız her zorluk, taşınamaz bulduğumuz her yüklenme, *kolay* bulduğumuz duygusal şemalara yönlendirir bizi. Sadece alışık ve tanıdık olduğumuz için *yuva*ya döner, *şimdi ve burada* olmak yerine, *geçmişte ve orada* olmaya başlarız. Duygusal zekâ, yuva sandığımız acılı gurbetten, çözüm diye sarıldığımız çaresiz tekrarlardan gerçek yaşama dönüş yoludur. Bu nedenle *duygusal şema*, yani *gerçek gerçeklik* değil, *sanal ve kurgulanmış gerçeklik*, Duygusal Zekâ Terapisi’nin özü ve odağıdır. Bu özün ve odağın keşfedilmesine hizmet eden bu eser psikoterapistler için bir başucu kaynağı olacaktır.

Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) 

Duygusal zekâ Terapisi’ni Anlatan İlk Kaynak Eser…

Duygusal Zekâ Terapisi, Psikoterapist Cem Keçe tarafından senelerın klinik deneyimi ve incelemeleri neticesinde psikoterapi kuramlarının süzgecinden geçen bilgeliğe dayanarak geliştirilen *entegratif bir psikoterapi yol haritası*dır ve bir psikoterapi kuramı olma yolunda ilerlemektedir. Ruhsal sıkıntıların ve bireyler arası ilişkilerdeki poblemlerin kaynağında bulunan duygusal şemaların etkilerini azaltmayı veya ortadan kaldırmayı sağlayan duygusal zekâ becerilerinin geliştirilmesi için yöntem ve tekniklerin sunulduğu yetkin bir kılavuz olan bu kitap, ruh sağlığı hususunda yardım alan danışanlara ve onlara kolaylık sağlayan uzman kişilera eşsiz bir klavuzluk sağlayacaktır.

Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (Psikoder)

Duygusal Şema Duygusal Zeka PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu